Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni két különáll...

Meg lehet tanulni két különálló nyelvet szinkronban egymással?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Meg, csak nehéz és lassú, az egyik a másik rovására megy. Célszerű lenne inkább egymás után.
2020. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm szépen! 😊
2020. máj. 31. 23:10
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogyan az első is írja, azzal a kiegészítéssel, hogy nyelvtanulás esetében az "egymás után" szerintem értelmezhetetlen, a nyelvtanulás nem egy lezárt, behatárolható folyamat, azt egész életében végzi az ember :) Mennyire különálló a két nyelv? Milyen a nyelvérzéked? A szorgalmad? Lenne kivel gyakorolnod (tanár, anyanyelvi).

Ezektől is nagyban függ.

2020. máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

attól függ, hogyan

nyelvterületen simán lehet egy másikat megtanulni

2020. jún. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az is számít, mennyire hasonlít a két nyelv. Egy spanyol-francia vagy spanyol-olasz egyértelműen rossz párosítás, mert nagy eséllyel össze-vissza fogod őket keverni. Ellenben egy mandarin-francia, vagy egy normálisabb példát hozva német-spanyol sokkal inkább megfelelő. Ha különböző nyelvcsaládú nyelveket választasz, nem lehet belőle nagy gond.
2020. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem is értem a kérdést. Minden gimnazista két nyelvet tanul párhuzamosan, tehát elég egyértelmű, hogy távolról sem lehetetlen. Szerintem azt, hogy összezavarodj, azzal lehet a legjobban kivédeni, ha különböző szinten állsz a különböző nyelvekből. Tehát két nyelvet elkezdeni egyidőben a nulláról pl. tényleg nem igazán jó ötlet (én min. fél éves csúsztatást javasolnék). De ha az egyikkel már egy kicsit előrébb vagy, akkor simán.
2020. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Attól, hogy lepontozod a válaszokat, kedves #6, még a tény tény marad. Nyilván meg lehet tanulni kettőt egyszerre, de ha gimiben is a két nyelv helyett csak az egyiket tanulnád az össz óraszámban, akkor az jobban fejlődne, mint így megosztva.
2020. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6 7-nek: miből gondolod, hogy csak én pontozhatok ezen az oldalon? (Amúgy nem "pontoztam le a válaszokat", mert voltak a legtöbbel többé-kevésbé egyetértek.) De ha neked a lelki békéd azon múlik, hogy ki mennyire pontoz téged, akkor talán jobb, ha kilépsz erről az oldalról...
2020. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
6 7-nek: amúgy abban is egyetértek veled, hogy nyelvtagozaton kívül felesleges két nyelvet erőltetni a gimikben, amikor a legtöbb embernek egy sem megy, de nem ez volt a kérdés, hanem hogy lehetséges-e több nyelvet párhuzamosan tanulni. Erre meg az a rövid válasz, hogy "igen" (hiszen a gimnáziumi tanulóktól ez általános elvárás is, tehát alapvetően egyáltalán nem lehetetlen - ezt bátorításként írtam a kérdezőnek, szerintem kár volt belekötni.
2020. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
alapból ez történik egy átlag gimiben. nem mindenkinek jó.
2020. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!