Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül hogy mondják azt,...

Németül hogy mondják azt, hogy "általános"? Mint kategória, úgy értem.

Figyelt kérdés
Kategorizálok word fájlokba, és ami általános kifejezéseket tartalmaz, azt szeretném elnevezni úgy, hogy általános, csak németül.

2020. jún. 2. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
allgemein
2020. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
ha nem beszélsz németül, miért pont ilyen nyelven akarod elnevezni? :-D
2020. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ibw4x ***** válasza:
allgemeine Kategorie
2020. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kettes: De hasznos vagy! (Ja várj, nem, megy a lepont neked, okoska.)

Azt gondoltam, hogy allgemein a töve. Én alapból allgemeines-ként neveztem volna el, de rákerestem a gugliban, és ilyen kontextusban nem találtam, csak főnév előtt az -es végződéssel. Úgyhogy maradok az allgemein ragozatlan formánál, azt hiszem.

2020. jún. 2. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Aki nemctud egy kérdést normálisan megfogalmazni, az ne várjon korrekt választ! Ezt is lepontozhatod. :-))))


Sőt, toppants is hozza! :- DD

2020. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kettes és ötös: szerintem teljesen jól fogalmaztam meg a kérdést. Amúgy milyen sok szabadidőd van, hogy azzal töltöd, hogy itt haszontalankodsz. Irigyellek! (Nem.)
2020. jún. 2. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:
allgeimeine Ausdrücke?
2020. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ibw4x ***** válasza:
Az "Ausdrücke" a "kifejezések"-et jeleni. Szerintem a kérdező az "általános"-ra gondolt mint kategória.
2020. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!