Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne érdemeseb...

Lena7 kérdése:

Melyik nyelvet lenne érdemesebb tanulni ?

Figyelt kérdés

Az angol mellett szeretnék tanulni még 1 nyelvet ,viszont nemtudom eldönteni ,hogy melyiket lenne érdemesebb megtanulni.


2 nyelv között gondolkodom. A japán és a francia között.


A japánt szivesebben tanulnám ,mert sokkal jobban vonz a japán kúltúra ,viszont félek ,hogy a japán nyelvet feleslegesen tanulnám meg. (Nem tudnám kamatoztatni a nyelvtudásom)



2020. jún. 6. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Szerintem inkább franciát tanulj , a japánnak nincs értelme
Ha jobban vonz a japán nyelv ,akkor inkább tanulj japánul
47 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Francia és a Kínai amit ajánlani tudok, vagy a Német nyelv. (Az utóbbi szerintem egyértelmű, hogy miért.)
2020. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha megtanulsz vmilyen keleti nyelvet azzal viszed sokra. Ugye ha ki is költözöl. És ha olyan nyelvet tanulsz ami nem vonz annyira azt nem biztos hogy be is fejezed. Mivel ottvan az a nyelv amit te szeretnél, de más azt mondja nincs rá szükség.

Tanuld azt amelyiket szeretnéd és közben lassaban amit nem.

2020. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
A mandarint keresik inkább mint a Japánt
2020. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon megszaporodtak az ilyen jellegű kérdések és mindegyikre ugyanaz a válaszom: onnantól kezdve, hogy nincs egy konkrétum, hogy adott nyelvvel kezdenél valamit, teljesen mindegy. El lehet mondani általánosságban, hogy pl a franciának mennyi értelme van, de ha te fogorvos szeretnél lenni Perenyevackoron, akkor aztán teljesen mindegy, hogy franciát vagy japánt tanultál. Hiába választasz most egy nyelvet, ha később a munkád során mégis egy harmadikat vagy egy negyediket várnak el tőled. Én pl németes voltam, mindenki nyomott, hogy mindenképpen németet tanuljak, német tagozatra menjek, mert azzal milyen sokra vihetem. Aztán valami érzésem volt és elkezdtem az angolt nyomni. Fogorvos lettem, az egyetem elvégzéséhez angolul kellett tudni, nem németül, angol szaknyelvvizsgát volt kötelező lerakni, nem németet, a németet maximum akkor hasznosíthatnám, ha az osztrák határ mentén akarnám a német ajkú nyugdíjasok fogát csinálni, de nem erre vágyom, nem is élek még a közelében sem az osztrák határnak és nem is tervezek ilyen fogorvos lenni.

Ugyanilyen példát tudnék mondani rengeteget. Onnantól kezdve, hogy nem akarsz konkrétan az adott nyelvvel kezdeni valamit, vagy célnyelvi országban, válaszd azt, ami szimpatikus. A későbbiekben még bármikor meg tudsz tanulni egy következőt, ha arra lesz szükség, a pályaválasztásod sem aszerint fog történni, hogy milyen nyelvet tanultál középiskolában, hanem hogy mivel szeretnél foglalkozni. Addig is olyat tanulsz, amivel jól érzed magad. Azt meg sosem tudhatod, hogy később mi az, amivel fogsz tudni kezdeni valamit.

2020. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem vannak japán cégek Magyarországon, ösztöndíjra is ki lehet jutni, a japán kultúra nagyon érdekes, úgyhogy én e kettő közül azt hiszem a japánt választanám.
2020. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!