Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nyelvtanárnál magánórán...

Ha nyelvtanárnál magánórán visszakérdezek, hogy ő hogy van, akkor miért lepődik meg?

Figyelt kérdés

Illendő próbáltam lenni, de eléggé furán nézett rám.

Mondjuk igaz, hogy én fiatal férfi vagyok, ő valamivel idősebb hölgy.



2020. jún. 7. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Inkább örülni szoktak neki, egyrészt hogy udvariasság vagy, másrészt pedig hogy meg tudod kérdezni.
2020. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, nem azzal van a baj, amit mondtál, hanem ahogy mondtad, de az is lehet, hogy ő csak többet képzelt bele a szituációba.
2020. jún. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Furcsa.

De, hogy kerdezted meg? Mert ha how ya going-ot mondtal how are you going yourself/I hope you’re well as well helyett, akkor volt oka csodalkozni.

2020. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vagy mint az amerikai anekdota, hogy a magyart megkérdem, hogy van (értsd: köszöntem neki), erre elmeséli...
2020. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Teljesen normálisan kérdeztem vissza, hogy 'És Ön?'


Egyébként nem angolról van, de ez most irreleváns.

2020. jún. 8. 11:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ez a resze a problema.

Angolok udvariassagbol sokszor kerdeznek ra, ilyenkor egy "Fine, thanks!" valaszt varnak vissza. Kis tulzassal akkor is, ha magad alatt vagy, elozo nap halt meg a kutyad, es lett ongyilkos a gyereked, es epp egy kes all ki a hatadbol.

Egyik ismerosomnek mondta egy tanar, hogy magyaroktol mar fel megkerdezni, mert az emberek tenyleg valaszolnak!


Ha az o kerdesere te kimeritoen valaszoltal, lehet, hogy azon lepodott meg. Vagy hogy a sablonvalasznal tobbre szamitottal a reszerol.

2020. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ha németül volt akkor mondjuk sokan nem tartanak szünetet a "gut" és az "und du?" között, amit bele szoktak tenni youtube-os videókba mint "külföldiek hibái".


Valószínűbb, hogy csak a kezdeményezés lepte meg, nem akart társalogni veled.

2020. jún. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oroszul volt.

Annyit válaszoltam, hogy jól vagyok köszönöm. És ön.


Valószínű akkor a kezdeményezés volt a hibás.

2020. jún. 8. 20:54
 9/12 anonim ***** válasza:
De biztos, hogy furcsan nezett rad, vagy csak ugy erzed? En megkerdeznem, hogy valamit talan rosszul mondtam?
2020. jún. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egészen biztosan furcsán nézett rám.

Még el is hallgatott. Kérdő tekintettel nézett.


Felismerek azért egy ilyen reakciót.

2020. jún. 9. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!