Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelv könyv?

Spanyol nyelv könyv?

Figyelt kérdés

Spanyolul szeretnék tanulni és ezt nem rég el is kezdtem. YouTube – on találtam egy csatornát, ami által már tudok néhány kifejezést/szót, de szeretnék gyakorolni.


Szóval olyan könyvet, esetleg oldalt keresek, ahol van érthető magyarázat, ugyanis egyedül tanulom.


Az sem baj, ha az oldal angol, szóval ha valaki esetleg ilyet ismer, nyugodtan írja meg.



2020. jún. 12. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Colores tankönyvek - magyarul vannak a nyelvtani magyarázatok, középsulikban ezt szokták használni, nem is drága ha jól rémlik.

Practice Makes Perfect könyvek - kis elmélet majd gyakorlás, vannak különböző nyelvtani kiadásai, szókincsfejlesztő, mondatépítő

Pons könyvek - én egy direkt nyelvtani gyakorlókönyvet használtam, de sajnos nem emlékszem a pontos nevére

Espanol.hu Spanyol nyelvi tankönyv és gyakorlókönyv (Holnap kiadó)

[link] - magyar magyarázatok, soksok érdekesség

www.spanishdict.com - nagyon jó online szótár, minden jelentéshez külön példamondat, jelzi ha valamit csak latin-amerikában használnak, illetve az igéket végigragozza


Én gimiben tanultam spanyolt, majd abbahagytam érettségi előtt egy évvel és hozzá sem nyúltam 3 évig (nagy hiba). Ez után elkezdtem végigvenni a Coloreseket, ez adott egy rendszert, hogy mit is kellene átnéznem. A kulturtapas plsuzba segített megérteni a nyelvtant, és ha kicsit elegem lett, akkor az érdekességek mindig visszaadták a motivációmat. A Practice makes perfecttel, Espanollal és a Pons-szal pedig tudtam jó sokat gyakorolni.

Érdemes belépni spanyol tanulós facebook csoportokba akár (pl. Learn Spanish) sokszor fel szokott merülni olyan akár nyelvtani akár szóhasználati kérdés amire nem tudom a választ de addig fel sem merült bennem ameddig valaki ki nem írja.

2020. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2020. jún. 13. 21:22
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még, de én egy youtube csatornát tudnék ajánlani. Ugyan angol nyelvű, de a nyelvtan elég érthetően el van magyarázva benne szerintem. Én is nemrég kezdtem a spanyol iránt érdeklődni, és ezeket a videókat nézegetem.

Gyakorlásként podcastaket is raktak fel a videókhoz.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLv63dFTP4Sjq6knRsZQI-..

Ha jó az angolod, akár még hasznos is lehet.

2022. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!