Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség ezek az angol...

Mi a különbség ezek az angol szavak között? Nagyon kezdő vagyok!

Figyelt kérdés

Szia/sztok!

Nagyon gáz, hogy ilyet kérdezek, de tényleg nem jöttem rá.

Egyedül tanulom otthon az angolt idegennyelvet, nincs kitől megkérdeznem.

Szóval mi a különség a:

- hot és a warm

- desk és a table

- little és a small

- much és a many (pl. kérdésekben-> How much/many...?)

- certainly, of course és a sure...

...között?


Eddig azt hittem, ezek rokonértelmű szavak, viszont mondták nekem, hogy nem. Összezavarodtam.:D A feladatok sem fogadják el azt, hogy "little table", mert az nem little hanem small. De ha ugyanazt jelentik, akkor miért nem fogadja el?



2020. jún. 12. 20:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezt kihagytam:

"I wanna..." és az "I want..."!

A fordító mindegyiket úgy írja ki, hogy "akarom..."

2020. jún. 12. 20:26
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

A hotot haszálhatod emberre is, jelentése szexi. De amúgy a hot az inkább forró, a warm meg csak meleg.

A desk az ilyen íróasztal féle, a table pedig lehet ebédlő asztal, vagy ilyen kis asztalka a nappaliban.

A small az méretre szokott utalni, hogy valami kicsi, a little meg mennyiségre.

A much-ot megszámlálhatatlan dolgokra szoktuk haszálni, pl how much money/time do u have? mivel a pénzt és az időt nem tudjuk megszámolni, mivel nincs egy meghatározott mérőszáma, pl lehet te percbe kérdezed,én meg órába válaszolok. A many-t meg megszámlálható dolgoknál, pl asztal, alma, stb.

2020. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Az I want to és az I wanna az meg ugyanaz, csak szlenges, elharapott változat. Beszédben nem feltünő ha így mondod, de írásban (dolgozat, hivatalos dolgok stb.) inkább a rendes formát az I want to-t használd.
2020. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oo értem!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat❤

2020. jún. 12. 21:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, bocsánat, ez a percbe kérdezed órába válaszolok, ez nagyon rossz magyarázat a megszámlálhatatlanra.

Kérdező, elemezendő az angol nyelv megszámlálhatatlan-megszámlálható kategóriája egy, akár google által is található forrásból. Minek írnám le, ezerszer le van írva.


A little meg egyes megrögzült szókapcsolatokban jelent kicsit, meg még más esetekben is.

2020. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!