Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez mit jelent angolul? Én...

Ez mit jelent angolul? Én írtam csak nem vagyok a jelentésébe biztos segítenee valaki?

Figyelt kérdés
Honored teacher! I would like digital distance learning to continue for me from September because I am severely disabled so I can't go to school every day, but because language learning is important to me and I think I managed to improve my English in the second semester compared to previous years. it was a good task that I sent back to you. Therefore, my question would be, would digital distance learning be possible for me in the future? I look forward to your reply! Thanks to: XY: 11.A grade high school student
2020. jún. 17. 20:56
 1/4 anonim válasza:
51%
Te írtad és nem érted? Az fasza xDDD
2020. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jajj nem az, hanem nem vagyok benne biztos, hogy mit jelent!!!
2020. jún. 17. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Dear Teacher,

(Inkabb Dear Mr/Mrs/Ms XY)


I would like the digital distance learning to continue for me as of September, because I am severely disabled, therefore I cannot physically attend school every day.


Learning foreign languages is important to me.

Online teaching did work for me very well, I believe, I did manage to improve my English in the second semester of this year, compared to previous years. I was able to produce good work to send back to you.


Therefore, my question would be, would digital distance learning be possible for me in the future?


I look forward to your reply.


Regards,

XY



Written by XY, an 11th A grade high school student

2020. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kB. Azt jelenti amit leirtak neked, amit Te magyarul irtal ide, es akartad, hogy forditsuk le.

Tudod, mikor megkoszonted a negyes jegyet.

2020. jún. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!