Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon ritkán használt angol...

Nagyon ritkán használt angol nyelvtani szabályokat minek tanítanak középiskolásoknak?

Figyelt kérdés
Olyan ritkán használt, hogy még az anyanyelviek is elrontanák vagy nem hallottak róla.
2020. jún. 19. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Ők egy sima simple presentet is képesek elrontani.

Az a célod, hogy egy iskolázatlan ember benyomását keltsd? Mert akkor ne tanuld meg!

2020. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért lennék iskolázatlan, azért mert nem érdekelnek olyan szabályok amik csak a könyvekben léteznek?
2020. jún. 19. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
De még azt sem érted, amit írok! Nem azt mondtam, hogy az vagy, csak azt, hogy ha rossz nyelvtannal beszélsz, akkor ANNAK A BENYOMÁSÁT KELTED, mintha az lennél. ÉS ez igaz akkor is, ha anyanyelvi beszélőről beszélünk. Ne egy bányász szókincsére és nyelvtanjára gyúrj! Az orvos meg használni fogja ezeket is! Törekedj a szép beszédre!
2020. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Te értetted félre a kérdésemet. Nem úgy értettem, hogy egy tanulatlan anyanyelvi nem tudja, hanem még a tanultak sem hallottak róla, mert annyira ritkán használt. Akkor nekem, aki csak használni akarja az ő nyelvüket, minek kell ilyeneket megtanulnia?


Megjegyzem, kissé arrogáns dolog ebben a kérdésben az anyanyelvieket lealacsonyítani. Te talán jobban tudsz náluk vagy valaha is fogsz?

"Minden nemzet a maga nyelvén lett tudós, de idegenen sohasem."

2020. jún. 20. 00:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanítanak. Középsuliban max B2 szintig tanítanak (általános tantervvel). Ott max szenvedő szerkezet, reported speech meg fontosabb igeidők vannak. Ezek a nyelvtani szerkezetek elég gyakoriak, és hasznosak. Ha az a célod hogy jó jegyeket kapj, akkor komolyan kell venni a nyelvtant, ha csak külföldön akarsz túlélni, akkor nem fontos, ígyis úgyis megértik. Egyébként az előttem szólónak igaza van abban, hogy az anyanyelvi beszélők is gyakran elrontják a nyelvtant (nemcsak az angolok, hanem minden nyelv beszélői!).
2020. jún. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pl.?
2020. júl. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!