Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán JLPT-nek a szavait...

Japán JLPT-nek a szavait megtaláltam csak angol leírással. Magyarul megtalálható valahol?

Figyelt kérdés
Szeretném tanulni őket folyamatosan, de nem tudok angolul sajnos.

2020. jún. 20. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az MJOT kiadványai között láttam ilyesmiket:


[link]


[link]


Egyéb magyar nyelvű kiadványokat nem tudok sajna, de találni flashcard-pakkokat ehhez.


(Egyébként a JLPT-nek nincs fix követelményrendszere, így fixen megtanulandó szavak sem, csak egy nagyjából behatárolt tematika/szókincs).

2020. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Azt hittem, hogy van egy alapszókincs táblázata.

2020. jún. 21. 13:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos nincs pontos követelménye, talán ez a legnehezebb benne :( JLPT hanyas szintre készülsz egyébként, ha szabad kérdeznem?
2020. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most szeretnék nekiállni a tanulásnak. Találtam listát ami angolul van, csaj ugye úgy nem tudok. :D Ha az angol részét lefordítja egy angolos az úgy ér valamit?
2020. jún. 21. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Érthet valamit, de magyar nyelvkönyv a japánhoz nem nagyon van, és tele van a japán angol jövevényszavakkal, arra számíts, hogy hátrányban leszel nyelvtudás híján.


De nem gondolom hogy praktikus lenne így tanulnod, az adott nyelvkönyved kandzsijai alapján haladj, a legtöbb benne lesz úgyis, ami kellhet jlpt-re, annak, hogy csak a szavakat magolod, nem sok értelme van.

2020. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Találtam listát ami angolul van, csaj ugye úgy nem tudok."


Ezt belinkeled? Persze, vannak ilyen szószedetek, hasznos is némelyik, de mivel nem hivatalos, csak körülbelüli szókincset tud megadni. Mondjuk N5-N4 szinten még egész jól körülhatárolható az elsajátítandó kandzsi és szókincs énszerintem.

2020. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5.


Nyelvkönyv vanni van, csak tudtommal tematikusan JLPT-hez nincs egyelőre. De nyelvkönyvből ott van a Dekiru, szókincshez pedig ez:

[link]

2020. jún. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Itt találtam mindegyik szinthez: [link]
2020. jún. 21. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már angol, akkor ez az oldal hasznosabb szerintem:

[link]


Ezek szerint a kanákat már tudod olvasni?

2020. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, de olvastam, hogy már érdemes az elejétől együtt tanulni őket.

Köszi a linket!

2020. jún. 21. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!