Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire éri meg megtanulni...

Mennyire éri meg megtanulni indonézül?Nagyon szeretem az országot. Tudtok hozzájuk segédanyagokat?

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Azt nem tudom, mennyire éri meg, de ha tudsz angolul, akkor a Duolingo alkalmazással nekem elég jó tapasztalataim vannak (más nyelveken. elég sok nyelvet tanulok duolingon). Sajnos, csak angolról lehet egy csomó nyelvet, de azért egész jó, és nagy a közösség, vagyis ha hiba van valahol, azt gyorsan javítják, lehet jelezni, megbeszélni egy-egy mondatot, mért van így stb. Ha pedig nem lenne jó az alkalmazás valamiért, van webes felülete: duolingo.com
2020. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Illetve van még a Drops, ami szintén megvan alkalmazás formájában, és ezen a linken is elérhető: [link]

Ennek az az előnye a Duolingóval szemben, hogy magyar nyelvről tudod tanulni az indonézt, viszont van egy hátránya is, hogy általában szavakat, vagy kész mondatokat tanít, amiket általában nem mondanak másképp. Például ilyen van benne, hogy „Kérem a számlát!”, és ilyen is, hogy „macska”, de ilyen nem, hogy „A macska megitta a tejet”, de ezt valamennyire ki lehet következtetni a szavakból.

Én ajánlom, hogy használd mindkettőt, mert így a leghatásosabb. Ja, és a Drops hátránya, hogy csak 5 percet tanulhatsz, aztán várnod kell egy időt. Ha a sima dropsot töltöd le, akkor azt hiszem többet, viszont ha a „Drops: Tanulj indonéz nyelvet ingyen!”-t, akkor szerintem kevesebbet, mert én már próbáltam a Dropsot, és a Dropsot csak pl. németül, és kevesebbet kell várni, amíg megint gyakorolhatsz 5 percet. Szerintem így van az indonéz változattal is.

És néha ad bónuszba még valamennyi időt, akár még 5 percet is, ha napi szinten gyakorolsz.

Sok sikert, remélem segítettem.

2020. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A Doulingo magyaráz nyelvtant?
2020. jún. 22. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha a webes felületet használod, vannak tippek a legtöbb leckénél. Ott magyaráz általában nyelvtant. Nem tudom, indonéznél is, de sok nyelvnél.
2020. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted az országot akkor mindenképpen, plusz veszítesz semmit ha megtanulsz indonezül. :)

Ha pedig utazást tervezel akkor mindenképpen hasznos lesz.

Nem sok bule beszél indonézül, és ha néhány mondatot összeraksz, főleg kisebb helyeken akkor aztán leesik a helyiek álla 😃

2020. júl. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!