Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel német...

Hogyan készüljek fel német nyelvvizsgára, ha: (?)

Figyelt kérdés

-általánosban is és gimiben is tanultam, de nem vagyok benne túl jó, mert logikátlannak tartom a nyelvtani rendszert, ezért nem nagyon erőltettem meg magam.


A Goethe szintfelmérője és egyéb szintfelmérők szerint kb B1 szinten vagyok.


-nagyon jó nyelvérzékem van, könnyen megtanulok új nyelveket, ami érdekel. Nyilván nem 2 hét alatt anyanyelvi szinten, de egész jól megértetem magam.



Szóval, szerintetek mi a legjobb lehetőség, hogy 1-2 hónapon belül felkészüljek egy nyelvvizsgára (b1)? Esetleg könyv, vagy tanfolyam? Annyira nem vagyok kitömve, hogy egy szuperintenzív, 2x drágább tanfolyamra beugorjak.

Tudom, hogy a B1 sz*rt sem ér, de nekem most sokat segítene. Angolul nagyon jól beszélek -van is nyelvvizsgám, nem adnak el francia nyelven sem, de arról sincs "papírom". Bár nyilván nem csak azon múlik, de szeretnék egyet.


Köszönöm a tippeket, tanácsokat előre is!


2020. jún. 25. 10:29
 1/1 A kérdező kommentje:
Van egyébként egy rakat németkönyvem, pl.: Kon-takt, Mittelpunkt. Illetve pár szóbelis is.
2020. jún. 25. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!