Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokról indulva középfokú...

Alapfokról indulva középfokú német nyelvvizsga mennyi idő?

Figyelt kérdés

Ha júliusban elkezdenék tanárhoz járni, mondjuk heti egyszer, akkor mondjuk márciusban vagy áprilisban sikerülne letennem egy középfokú nyelvvizsgát?

Nem vagyok kezdő de egy darabig nem foglalkoztam a nyelvvel.

Alapvetően 1,5 évet tanultam már németül de szünetekkel. Ha szeretném folytatni de úgy, hogy akár nyelvvizsgát is tegyek mondjuk áprilisban, akkor van esélyem vagy lehetetlen?


Heti 1 óra esetében 90 perces órákra gondoltam.



2020. jún. 28. 11:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megkérdezni: ha esetleg meg is tudnám csinálni a nyelvvizsgát, akkor ÖSD nyelvvizsgáról ne is álmodjak, legfeljebb Origó, ECL meg ilyesmi sikerülne vagy összejöhet egy ÖSD is?
2020. jún. 28. 11:20
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem kizárólag a heti egyszeri 90 perc keretein belül tanulod a nyelvet, hanem otthon szorgalmasan gyakorlod a nyelvtant, bővíted a szókincset, elkezded egyszerűbb nyelvezetű sorozatot/filmet/videót nézni, és az órán pedig erőltetitek a beszédet, akkor simán lehetséges az ÖSD is.
2020. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!