Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Koreauiul tanulni magamtól?

Koreauiul tanulni magamtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nm igazán tudok megengedni magamnak egy nyelftanfolyamot. Sem digitálisat, sem mondjuk egy fizetős alkalmazást.


Tudtok olyan ingyenes alkalmazást ami esetleg bevált nektek nyelvtanulás terén vagy ilyesmi?



2020. jún. 30. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Megpróbálhatod, de készülj fel, hogy nehezebb mint a japán. Akkor van picit könnyebb dolgod, ha már japánból meg vannak az alapok írásból.De egy kiemelkedett nyelvérzékű ember is, aki az angolt pillanatok alatt szintre hozta,igen küzd vele.
2020. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Koreaiul alkalmazással nem lehet. Úgy csak teljes időpocsékolás.

A koreai egy nagyon durva nyelv és ha végig is vinnéd a Duolingót, akkor is bajod lenne az udvariassági fokok miatt, arról nem beszélve, hogy elfelejtenél sok mindent.


Az alkalmazás nem tudja rendesen elmagyarázni az érzelem kifejezőragokat, képzőket, alanyi és témajelölő ragot, ... szerintem.

Pedig mind nagyon fontos, mert nélkülük furcsa a mondat.


Ha tudsz angolul, csak akkor kezdj bele, mert angolul rengeteg a tartalom, segítség.

Magyarul alig van vagy nem elegendő.


Ha tudsz angolul, akkor tudok mesélni, hogy tanultam meg és mivel, tudok segédanyagot adni.

Esetleg ha már valamit tudsz is akkor segítek nemcsak módszerileg.


Amúgy 19 éves vagyok és alap dolgokról (család, barátok...) tudok beszélni koreaiul.

2020. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem ajánlom a koreait egyedül, ahogy a kínai nyelveket sem. A magyartól eltérő a hangszere és ha nincs, aki kijavítson, nem fogják érteni, amit mondasz. Egyik barátnőmnek koreai a férje. Ő sem győzi javítgatni az asszony hibáit. A kiejtésen túl ott vannak még az udvariassági szintek is. Nagyon nem mindegy kihez hogy szólsz. A japánnál is durvább ilyen téren. Meg maga a nyelvtan is nehezebb valamivel.
2020. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom, hogy alkalmazásokon keresztül próbáld megtanulni.

Azok nem a legjobbak, és sok mindent kihagynak, meg azon keresztül nem tudnak elmagyarázni sok mindent.


Inkább gyűjts pénzt. Ha sulis vagy, akkor el tudsz menni diákmunkára. Sokkal kifizetődőbb a dolog, ha könyvekből, tanárral tanulsz. :)

2020. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ...Laci válasza:

Miután már ismertem a betűket, néhány tucat szót, nyelvtani szabályt interneten kerestem lehetőséget. Stabil középfokú angol nyelvtudással vágtam bele a folytatásba itt:


www.talktomeinkorean.com


Előrebocsátom, hogy az ilyen típusú autodidakta módszer nagy agilitást igényel, de működhet. Én tavaly nekifutottam egy TOPIK I/1.-es szintű vizsgának és sikerült. Idén jön az I/2. Ilyen módszerrel és napi 15-30 perc tanulással nem megy gyorsabban. Sokat felejtek. :)

Sok írott és hanganyag érhető el ingyen. Még nem is értem a végére.

Mára azonban könyvet is vettem tőlük, mert anélkül nem éreztem elegendőnek az információkat.

2020. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!