Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi esélyem van több...

Mennyi esélyem van több nyelvből is nyelvvizsgát csinálni ha angolból hat év kellett egy kozepfokuhoz?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy a többi kicsit lassabban fog menni, mert az angol könnyű nyelv.
2020. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Midig az első a legnehezebb. A 2.már könnyebb lesz.
2020. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha nagyrészt csak iskolában tanultad az angolt, az nem mérvadó. Szörnyű a magyar állami nyelvoktatás színvonala, főleg általános iskolában, nagyon kevés a jó tanár. A gimiben barátnőm 12 évig tanult németet, mindig 5-ös volt, nem sikerült a középfok, ellenben angolból 90 valahány %-os előrehozott emelt érettségit tett 3 év tanulás után.
2020. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Hat év után már felsőfokon kéne lenni, de én is az oktatást hibáztatom.
2020. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Nyelvtől és körülményektől is függ, máshoz lehet több érzéked van. Én németet tanultam sokáig, semmit nem tudok. Angol egy év alatt lazán ment.

Rokonom több év tanulás mellett angolul csak mutogatni tud, kikerült németbe hónapok alatt ráragadt a nyelv.

2020. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 3 nyelvet tanultam, kettőből van felsőfokúm. Az első nekem is sok évbe telt, a többi már gyorsabban ment. És sajnálom azokat, akik az oktatást hibáztatják. Én a 3 nyelvből kettőt nem iskolában tanultam, tehát nem volt kit hibáztatni. A mai világban, mikor millió ingyenes segédanyag és utazási lehetőség áll rendelkezésre csak az nem tanul meg egy nyelvet, aki nem akar. Persze vannak olyanok, akiknek lassabban, nehezebben megy, de aki motivált, az előbb-utóbb célba ér.
2020. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os, mi lenne, ha nem ítélkeznél mások felett? Imádom, mikor valaki úgy pattog, hogy ott se volt, semmit nem tud az adott illetőről. És persze nyilván nem rontó körülmény az sem, ha heti 3-4 órán keresztül az iskolában valaki nem halad produktívan. Nyilván teljesen normális akkor szerinted, ha a saját szabadidejét kell rááldozni arra, amit a tanárnak kellene megtanítania (itt most természetesen azokról a diákokról beszélek, akik tanulnak is, nem a lustákról). Azzal nem is tudom, minek jössz elő, hogy te nem az iskolában mit tanultál meg, mert nem erről volt szó azzal kapcsolatban, amibe belekötöttél (mondjuk nem is kérdezett senki, a kérdezőnek szóltak a válaszok). Érdekes, a magadfajták azonnal lehordják az embert, ha a magyar nyelvtanítást meri kritizálni, de ha a matektanárról mondják, hogy nem magyaráz eleget és érthetően, akkor ti bólogattok a leghevesebben. Pedig azt is tökéletesen meg lehet tanulni ennyi erővel a netről.

Azt meg senki se mondta, hogy nem lehet “célba érni”. Csak marhára nem mindegy, hogy színvonaltalan iskolai tanítással, a rosszul megtanított, berögzült szokások kijavításával stb-vel ez 4-5-6 év alatt sikerül vagy éppen elég rá kettő is. Azt meg már meg se merem említeni, hogy sok “én a zinternetről meg a nyaraláson meg a londoni melóban a pakisztáni és török munkatársaktól meg sorozatokból tanultam meg angolul, németül, akárhogy” ember valójában csak hiszi, hogy magas szinten beszéli a nyelvet.

2020. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!