Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy helyesek/Mit jelentenek...

Hogy helyesek/Mit jelentenek a mondatok?

Figyelt kérdés

children's traffic safety class - a gyerekek közlekedésbiztosnsági osztálya? (rendezvény, ahol a gyerekeknek előadást tartanak a rendőrlétről, a helyes közlekedésről...)


uncured ham - füstöletlen sonka


We're just going to get a blood cell count. - Csak megszámoljuk a vérsejtjeid számát? (egyik szereplő beteg, és az orvos ismerőse vért akar venni tőle; szerintem csak azért mondja az orvosa, hogy megnyugtassa)


It'd be a pain if they were able to get treated. - Problémás lenne, ha ők képesek lettek volna.... (mi itt a get treated? olyan jelentést találtam neki, hogy kezelni, de mégis mit? )[a szereplőkhöz "ellenségeskedő" ismerősök látogatnak el, és az egyik meg akarja verni őket, a másik meg azt mondja, hogy nem érdekli, de legalább akkor rendesen csinálja]


Előre is köszönöm szépen, ha valaki rám fordítja az idejét, és segít akármelyik mondat értelmezésében! :)



2020. júl. 4. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

Igen

Igen, valami nem fustolt, nem pacolt sonka

Igen

Kar lenne, ha csak annyira verned meg oket, hogy konnyen meggyogyuljanak (kezeljek oket)?

2020. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
100%

A class itt szerintem nem osztály, hanem óra, előadás. Nem tudom, van-e bevett neve. Közlekedésbiztonság, közlekedési ismeretek...


A sonka simán nyers (nem főtt, nem pácolt, nem füstölt, "kezeletlen")


Igen, "csak vérsejtszámlálást végzünk".


Ehhez jó volna szövegkörnyezet, a körbeírás nekem legalábbis nem segített. Talán másnak...

2020. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Aha, ez az. Köszi, egyes!

Bosszantó lenne, ha... (és itt szövegkörnyezettől függően elszakadhatsz az eredetitől, ahogy az egyes is; lehetne még: könnyen megúsznák/félmunkát végeznél... stb.)

2020. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 chtt ***** válasza:
100%
ui. az elsőhöz: ha rendezvény, akkor simán "közlekedésbiztonsági / közlekedési ismeretek előadás gyerekeknek"
2020. júl. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!