Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiejtés-javítás így? Párbeszéd...

Kiejtés-javítás így? Párbeszéd-hallgatás közben meg-megállítva ismételni a mondatokat?

Figyelt kérdés

A könyvben lévő dialógusokat tervezem olvasni, miközben utánoznám a kiejétsét.


Sajnos nehezen megy ebből a nyelvből a kiejtés, pedig tanultam pár korábban más nyelveket és messzire jutottam. De ez sokkal nehezebb mint a korábbiak.



2020. júl. 5. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz így látatlanban tanácsot adni, de én mindig úgy gyakoroltam a kiejtést, hogy felvettem magam, és visszahallgattam. Előbb az egyes szavak, gyakori szószerkezetek kiejtését igyekeztem jól begyakorolni a tankönyvhöz tartozó CD alapján, és utána tértem át a mondatokra és hosszabb szövegekre, ahol már az intonációra is jobban oda kellett figyelni. Előbb lassúbb tempóban, aztán egyre gyorsabban, mintha egy nyelvtörőt akartam volna begyakorolni.

Nekem a nemzetközi fonetikai ábécé használata is nagyon sokat segített (a szavak fölé odaírogattam a nehezebb hangokat, hanglejtést, hangsúlyt).

Még az jut eszembe, hogy beszélhetsz valamilyen STT szoftverhez vagy virtuális asszisztenshez (ha hozzáférhető az adott nyelven), hogy leteszteld, mennyire érti meg a kiejtésedet.

2020. júl. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Hallgatás közben ismételni... ezt még a BBC is jó módszernek gondolta, volt ilyen rádiós nyelvleckéjük. A körítés az volt, hogy levelet ír a csajszi a dolgairól, és mikor írja, akkor mond rövid blokkokat, lassabban, utána szünettel, akkor lehet ismételni a fél sornyit. Majd a végén az egészet egyben felolvassa magának.

A rendszerváltás után volt a Radio Bridge, ott játszottak ilyeneket. Akkor felvettem egy csomót, valamikor 10-15 éve digitalizáltam, aztán vagy hat éve a netre is felraktam. Itt ajánlottam néha, de a letöltések számából ítélve a kutyát nem érdekelte. :D

2020. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Mondom én, hogy a kutyát se érdekli, ez a kérdező sem akart informálódni, hol van ez a neten... :D
2020. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 fomlang ***** válasza:
Ne mondd, engem érdekelne, de hol lehet megtalálni? :)
2020. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 4shared weboldalon van. Ahogy látom, nem adja a kereső a könyvtár címet találatként, hát annyiban be kell csapni, hogy ezt kell beírni a keresőjébe: LettersofH02Grandma1 (ez az első a sorozatban) És az eredmény fájlnál alul középen megemlíti a Letters of Hannah könyvtárat, amiben ez a hangfájl van; s a könyvtárnévre kattintva látszik az összes Hanna levél.
2020. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(Meg még a környéken vannak az alábbi BBC nyelvlenyók: Are you ready? Catch the words! Pop words, Tell me a story, Trading words; és két amerikai, a Legendary Americans és a Words and their stories. Ezek a BBC-sek, bár kilóra ugye nem olyan hasznosak, mint egy teljes sorozat nyelvkönyv, de humorosak, aranyosak, kiegészítésnek nagyon jók. Ezért van az, hogy akinek anno felvettem, tanárnak, egyet sem használt belőlük sosem. :D

Aztán hangoskönyvből pár, azok is még a kazettás korszakból.

De ahogy most rájöttem, az a baj, hogy a normális címet csak a könyvtáraknak adtam, így a kereső ezeket nem dobja fel. Pedig a köznek raktam fel. :D )

2020. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 fomlang ***** válasza:
Na, én megtaláltam, de rengeteg nemkívánatos hirdetést dobott fel az oldal. úgyhogy nem biztos, hogy újra rá akarok keresni a fájlokra ezen a weboldalon. De azért köszi a fáradozásodat.
2020. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Továbbra is várom a hasznos válaszokat.

Köszi.

2020. júl. 17. 20:09
 9/9 anonim ***** válasza:
#7, nekem okés így is, de mi a bajod a reklámokkal? Őszintén, mikor én kipróbáltam, kilépve, hogy amit írok, aszerint működik-e, észre sem vettem, hogy vannak reklámok. Most megismételve, tényleg vannak. Ezekre (ezeknek a hiányára) hajtasz?
2020. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!