Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek jó ötlet hogy...

Szerintetek jó ötlet hogy mostantól, azaz 2020-tol azért is kell már nyelvvizsga hogy egyáltalán jelentkezhess egyetemre?

Figyelt kérdés
Szerintem nagy hülyeség, mert ha el mész nyaralni szerintem rajtam kívül is van olyan ember aki nem tud jól angolul. Ekkor én valamelyik fordító alkalmazást használom. Mert ha Afrikában vagy feldughatod magadnak a nyelvvizsgát, mert a szállodán kívül mindenki csak arabul tud.
2020. júl. 6. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem követelmény még a nyelvvizsga a felvételihez, csak a diploma átvételéhez, de ez is csak szeptembertől, mivel a vírus miatt volt ez a mentesség.

Másrészt nemcsak az angol nyelv létezik a világon.

2020. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Én támogatom az ötletet, hogy kelljen igen is nyelvvizsga, ahhoz, hogy jelentkezhessenek az emberek egyetemre. Azért gáz, hogy B2-es szinten nem tud valaki megtanulni egy idegennyelvet, nem egy lehetetlen dolog. Mondom úgy, hogy reál beállítottságú vagyok, mechatronikát tanulok a BME-n.
2020. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Én is támogatom az ötletet, legalább így is meg lennének szűrve a jelentkezők. Aki alkalmas arra, hogy egyetemre menjen, annak igen is rendelkeznie kéne egy nyelvvizsgával legalább. Nem hiszem el, hogyha még a nyelvoktatás gyenge is az adott suliban, legalább angolból ne lehetne megcsinálni. Annyi alkalmazás, oktatóanyag elérhető már ingyen.
2020. júl. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonymousreview60 ***** válasza:
48%

Alapvetően igen. Kellenek a nyelveket beszélők. Ha mással nem, akkor a diploma előfeltételeként való kikötéssel kell terjeszteni a nyelvtudást. Az egyetemi felvételihez előfeltételként szabni nem etikus, mert a közoktatás nyelvi színvonala alacsony, sok helyen csak magánórákkal sikerülhet a dolog. Meg kellene hagyni a lehetőséget az egyetem alatti + 5 év utána nyelvvizsgára. Az angol megvan középfokra 0-ról 2 év alatt. Aki ezalatt nem vizsgázik, az azért nem tette, mert nem akart (kivéve az 1-2 totál elcsesződött családi helyzetet), és nem érdemes a diplomára.

Kérdező, te csak hőzöngsz. Onnan látni " a szállodán kívül mindenki csak arabul tud." Afrikában a száhelövezet alatt szinte mindenhol az angol, francia vagy a portugál a hivatalos nyelv.

2020. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell. Visszatáncoltak.
2020. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jó ötlet lenne ha bevezetnék. Ez egy "szűrő" a jelentkezők között. Van jó néhány tárgy ami jóval nehezebb mint egy nyelvvizsga letétele. Egyébként is kell a diplomához az idei év ilyen téren "különleges" de ez az állapot se tart örökké. Egy B2-es nyelvvizsgát 12 év nyelvtanulás után szerintem össze lehet hozni, ez a minimum. Most már a pénzt is visszakapod ha sikerül. Nem csak angol létezik, ez nem megkötés abból a nyelvből nyelvvizsgázol amiből szeretnél. a fordító alkalmazások nem pontosak egy egy szak esetében pedig fontos a nyelvtudás is, a szakdolgozatok megírásánál valószínű nem csak magyar forrásokból dolgozol majd. Ha valamit félre fordít neked a gép te meg vakon bedőlsz neki az jó nagy égés. Meg hát mire bepötyögi az ember vagy felveszi amit mondanak addig simán ha van egy kis nyelvtudásod válaszolsz a kérdésre. Nem nagy cucc B2-es nyelvvizsgán a minimumot kérik.
2020. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tartom jó ötletnek. Ez sokszor úgy van beállítva mintha ez egy hatékony lépés lenne annak érdekében, hogy megszűrjék a felsőoktatásba jelentkező diákokat, hogy közülük csak az kerüljön be az egyetemekre, aki ténylegesen "oda való" és akit "érdemes taníttatni". Na most szerintem ezt a vélt vagy célzott funkcióját nem látja el... Én nem azt mondom, hogy mindenképpen szükség lenne egy ilyen irányú változtatásra, de pl. lehetne szervezni alkalmassági vizsgákat, felvételi vizsgákat vagy kérhetnének motivációs levelet, mit tudjam én, és ezek szerintem sokkal hatékonyabbak lennének, mint ez a törvény. Én ebben csak azt látom, hogy szimplán elveszi a lehetőséget sok olyan diáktól, aki egyébként jó szakember lehetne az adott területen, de a körülményeiből és a lehetőségeiből adódóan nem tudott lenyelvvizsgázni. Szerintem ez igazságtalan és kirekesztő (mert nem biztosítottak az iskolai nyelvtanulás egyenlő feltételei, és amíg tankötelezettség van, kötelező idegen nyelvet tanulni az iskolákban, megvásárolni a drága tankönyveket stb., addig én nem fogadom el válasznak azt, hogy "hát de ott az internet" vagy "el kell menni magántanárhoz, tanfolyamra"). Plusz, szerintem nem is vagyunk olyan helyzetben, hogy erre hivatkozva utasítsunk el diákokat, ha például figyelembevesszük, hogy mekkora hiány van egyes területeken pl. egészségügy vagy oktatás. Szerintem a nyelvtudás meglléte/hiánya nem jelent semmit (ettől az ember még lehet egy jó szakember és sokaknak nincsen szükségük idegen nyelvekre ahhoz, hogy ellássák a munkájukat), főleg nem egy középiskolás diák esetében, akinek pl. az egyetemen lehet sokkal több lehetősége lesz (pl. ingyenes vagy olcsó idegen nyelv órák, külföldi hallgatók, ösztöndíjak). Tudom, hogy ez elcsépelten hangzik és sokan csak kifogásként kezelik, de én azt gondolom, hogy nagyon sok múlik azon, hogy a diák milyen környezetben nőt fel, él, tanul stb. Nem a nyelvtanulás ellen vagyok (én pl. kifejezetten szeretek nyelvet tanulni és ilyen területen is tanulok), viszont nem tartom jónak ezt a fajta megközelítést, és bár látok pozitív változásokat (pl. a nyelvvizsga támogatása vagy a két hetes külföldi program) szerintem még nem tartunk ott, hogy ez egy reális elvárás legyen.
2020. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonymousreview60 ***** válasza:
34%

"két hetes külföldi program" Mekkora lehet a haszna egy ilyen kiutazásnak? Szkeptikus vagyok.

2 hét alatt semmit nem lehet még egy nyelvből érdemben előrehaladni. Amikor hatehetes nyári egyetemen voltam, 2 hét eltelt, amikor azt mondta a kanadai társaság egyik tagja, hogy "Mostmár nem kell, megismételnünk magunkat neked.", pedig akkor már B2+ -on voltam. Tehát, pont mire belemelegszik a gyerek, fog végetérni a program.

Egy ilyen program legfeljebb sikerélményt ad a további tanuláshoz. De mekkorát? Aki addig sem használta, azok 80%-a majd tényleg jobban akar tanulni?

2020. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem is arra való, hogy ott tanulják meg a nyelvet... Ahogyan magad is írtad, ez egy jó tapasztalat, sikerélmény, motiváció, önbizalmat ad. Én általános iskolában voltam cserediák két hetet Németországban, középiskolában pedig szintén két hetet Angliában, illetve az egyetemen nyári egyetemen voltam Kínában és egyikről sem úgy jöttem haza, hogy perfekt beszéltem a nyelvet, de igenis sokat segített. Szerintem ez egy jó kezdeményezés, értelemszerűen nem elég és ezzel nincsen megoldva a nyelvoktatás helyzete, de alapvetően ez már egy kis pozitívumként könyvelhető el szerintem.
2020. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Szerintem alap lenne az angol nyelvtudás, és én támogatnám, hogy már egészen kis kortól, óvodában is, tanítsák a gyerekeket angolul. A saját bőrömön tapasztalom, hogy felnőttként nem lehet olyan gyorsan megtanulni egy nyelvet, mint gyerekként, ugyan akkor hatalmas előnyökkel jár, mert szinte a világ bármely pontjára mehetsz dolgozni, ha tudsz angolul. Engem kerestek már megy, szakmámból kifolyólag, Svájból, Hollandiából, és ha folyékonyan beszélnék angolul, akkor lehet el is fogadtam volna az ajánlatot. Még magyarországon is rengeteg olyan munkahely van, ahol a munkavállaló nem is ért, ahhoz, amit csinál, de jól beszél angolul és azért alkalmazzák.
2020. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!