Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek el oroszt tanulni?

Hogy kezdjek el oroszt tanulni?

Figyelt kérdés
Nulláról kezdeném, teljesen egyedül az első 1 évben. Kb másfél év múlva szeretnék nyelvvizsgázni belőle középszinten. Milyen könyveket, videókat vagy hanganyagot ajánlanátok ehhez?

2020. júl. 13. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Sok mindentől függhet:

- hány éves vagy (fiatalabbak gyorsabban tanulnak, sokat ismétléssel és gyakorlással, zenetanulással a célnyelven stb; idősebbek könnyebben látják át a nyelvtani szabályokat rendszerében, de más az érdeklődésük,

- hol laksz (vannak-e ott nyelviskolák, idegen nyelvű közösségek, turistanegyed stb)

- hány nyelvet beszélsz már, ezek milyen rokonságban vannak az orosszal (pld egy szlovák vagy lengyel után könnyebben ráérez az ember)

- hány nyelven értesz olyan szinten, hogy nyelvtani magyarázatokat (szakkifejezéseket) is megérts (pld angolul vagy franciául hozzáférhetőek jó könyvek, amik egyszerűsíthetik a dolgot)

- milyen szokásaid, hobbyjaid vannak (filmeket is lehet célnyelven nézni, olvasni, társaságba, polyglot klubba járni, stb)


De hogy reális képünk legyen:


Középszinten kb 4 év intenzív, mindennapos után szoktak vizsgázni egy nyelvből. Pld egy érettséginek azonos szintnek kell lennie az érettségivel. Ehhez a fiatal, tanulásra hangolt diákok 4 évig mást se csinálnak mint arra koncentrálnak, hogy iskolába járnak. (Nem dolgoznak, nem nevelnek gyereket, stb.)

Teljesen egyedül(!) és másfél év alatt(!) is vannak akik megcsinálják, de csak annak szokott sikerülnie, akinek ez már a 4. vagy 5. aktívan használt nyelve (kifejezetten polyglot, az agya minimum 10-15 éve ráállt a nyelvtanulásra) és ebből legalább az egyik a célnyelv rokona (jó alapokkal indul az új nyelvhez.)

Csak úgy mondom....

2020. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, angol felsőfokkal és a németet alapfokon beszélem, viszont azt nem szeretem, ezért gondoltam második nyelvként az oroszra. A nyelvérzékem kimondottan jó, könnyen, gyorsan és élvezettel tanulok. Akár napi 8-10 órát is képes vagyok foglalkozni tanulással. Nyelvtanfolyamra is van lehetőségem, viszont a környezetemben nincs olyan, aki beszélné ezt a nyelvet, bár nem hiszem, hogy ez mérvadó lenne. Az iskolai nyelvoktatásról nem is beszélve. Egy vicc az egész, persze itt csak a saját iskolámból tudok kiindulni. Ha pedig máshol van színvonal, ott se hiszem, hogy négy év kell egy középfokhoz. A családomban sok ilyen példa van, ahol 1 hónap intenzív tanulással (és persze egy kis alap tudással) megcsinált egy B2-es nyelvvizsgát. Persze minden embernek relatív, mi a nehéz, sok minden függ a nyelvtől, a rászánt idő mennyiségétől, a belefektetett energiától, stb stb.
2020. júl. 13. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

(1es vagyok) Ha angolból és németből ilyen jó vagy akkor biztos nem rád vonatkozik, de sokan teljesen nulla nyelvtanulási tapasztalattal tényleg úgy képzelik el, hogy ha makogva be tudnak mutatkozni, vagy egy pohár vizet kérni akkor az már felsőfok, - és biztos csak azok ennyire negatívak akik megpróbálják elmagyarázni, hogy van ez.


De egy rendes iskolában nem véletlenül 4 év, hetente legalább 6-8 nyelvóra az érettségire felkészülés. Színvonal ide vagy oda.

Angolos vagyok, de azt látom, hogy a diákok hozzáállásán és együttműködésén múlik, nem az iskola "színvonalán". Ahol az osztály rosszalkodik, gyakorlatilag a fegyelmezéssel megy el a 45 percből 30, ott a tanár a belét kidolgozhatja hogy a maradék 15 percnek haszna is legyen. Tök mindegy ha szuperzseni a tanár, ha csilivili az iskola, egyenesen NASA színvonalú a nyelvi labor felszereltsége.

Ha a gyerekek akarnak is tanulni, akkor meg megy az használt könyvből, ütött-kopott krétatáblánál is. De egy átlagos érettségizőnek a négy év az kell.


Ha van a környezetedben olyan, aki beszéli a nyelvet, az viszont igenis mérvadó. Hatalmas motiváló erő is, és folyamatosan érnek a nyelvi ingerek, nap mint nap találkozol a nyelvi élményekkel, bombáznak az új kifejezésekkel...


A cirill betűket folyékonyan olvasod? Minden oroszul írott irodalomhoz nagy szükséged lesz rá.

Orosz nyelvű tévécsatorna fogható?

(Esetleg rádió, orosz honlapok letölthető filmekkel...)

2020. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ami az iskolai nyelvoktatást illeti, kicsit rosszul fejeztem ki magam, teljes mértékben igazat adok neked. Nálunk is ugyan ez megy, egyszerűen a csoport korlátozza a haladást. Borzasztó sokak hozzáállása, őszintén nem tudom, ők mit akarnak kezdeni magukkal a későbbiekben.


Most hogy jobban elgondolkoztam az ismeretségi körömön, pont a sulis angol tanárom anyanyelve orosz, valamint van pár ukrán barátom, bár nem tudom az mennyire felel meg.


A ciril betűk mennek, bár nem hiszem hogy Dosztojevszkij Bűn és bűnhődésével fogom kezdeni az olvasást. :D


Szerencsére buzgón kihasználom az internet adta lehetőségeket, szinte minden film vagy podcast amit hallgatok idegen nyelvű.

2020. júl. 13. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az angoltanár anyanyelve orosz, én mindenképpen elgondolkodnék egy magán tanfolyamon nála. (Értem, hogy egyedül szeretnél tanulni, de legalábbis eleinte jó ha van hátszeled.)

AZ ukránok szép eséllyel tudnak oroszul, bár az is valószínű hogy nem szeretik, de miattad lehet hogy ezt most félre tudják tenni. (Meg ott sok a keveredés is, vegyes családok.)

Az önálló tanuláshoz mindenképpen sokat kell olvasnod, kezdő szinttől kezdve. (Az ukránok cirill ábécéje kicsit más, van pontos i, viszont nincs "jerü", de ezeket már biztos tudod.)

Az se elveszett ötlet, ha párhuzamosan ukránt is tanulnál. Hosszú távon hasznos lehet.

2020. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, ment a zöld pacsi!
2020. júl. 13. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2020. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pld egy érettséginek azonos szintnek kell lennie a KÖZÉPFOKKAL - csak most látom hogy összevissza írtam. :)
2020. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon van fennt orosz csoport, oroszul tanulók számára, lépj be oda.
2020. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!