Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha két nyelvet tanulok külön...

Ha két nyelvet tanulok külön magántanárral is, akkor ugyanaz a tanár tanítsa mind két nyelvet vagy ne?

Figyelt kérdés
Ha két nyelvet tanulok külön magántanárral is, akkor ugyanaz a tanár tanítsa mind két nyelvet vagy ne?

2020. júl. 14. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
teljesen mindegy
2020. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet lehet, mert tud a másikra hivatkozni, össze tudja őket hasonlítani, nyelvtani megakadásokat egyszerre tud kezelni, nem magyaráz olyasmit, ami egy másik tanártól már elhangzott stb.


De arra figyelj, ha nem jó a tanár, akkor válts, ne tapintatoskodj, meg kell találni a megfelelőt.

2020. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha jó tanár, akkor fölösleges másikat keresni. :D De amúgy ahogy érzed, szerintem lényegtelen.
2020. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elsőre azt mondtam volna, hogy ne (főleg ha két viszonylag hasonló nyelv, pl. angol meg német), hogy jobban elkülönüljön a két nyelv, hiszen a kétnyelvű gyerekek is úgy tanulnak párhuzamosan két vagy több nyelvet, hogy mindegyiket másik személy(ek)hez kötik, és ez fontos támasz lehet. De amit a kettes írt, abban azért van valami. :)
2020. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!