Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha ki szeretnék menni Németors...

Ha ki szeretnék menni Németországba dolgozni, akkor melyik nyelvvizsgára érdemes mennem?

Figyelt kérdés
Melyik nyelvvizsgát ismerik el kint?

2020. júl. 18. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ösd-t biztos. :)
2020. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Telc de nem fogjak sehol kerni nekik nyelvtudas kell nem papit
2020. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, hogy van 500 jelentkező, mindről csak annyit tudnak amennyi a cv papírjukban van. 100-nak van nyelvvizsgája 400-nak nincs. Interjúra mondjuk 50-et hívnak be. Szerintetek kiket fognak behívni?
2020. júl. 18. 23:36
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Nemetorszagban elek tudom,

1 nyelvizsga hidegen hagyja öket mivel sokszor Germanistika szakos hallgatokat is felhivlak allas miatt es közlik nem ertenek semmit mikor magyar ügyintezö hivja visza miert tettek le telot.

Ne nekem okoskodj ebben elek ügyintezö vagyok Nemetorszagban 2015 ota eltem Bayern-ban es Baden-Württemberg-Ben is

2020. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem egy német jogászhallgató (NR-W) mondta, hogy fontos mindenféle papír állásjelentkezésre és igyekeztek legalább B1-eset letenni.

Most akkor mi az igazság?


Az egyébként eddig is világos volt, hogy a telc, origo és társai mehetnek a kukába.


Nekem csak az a kérdés, hogy megéri befizetnem azt a rakás pénzt a nívósabb nyelvvizsgákra vagy sem.

2020. júl. 19. 21:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Mellekesen miden nyelviskola Telc-t csinalja csak magyarba nezik le , ha fösuli a cel akkor egyertelmü Testdaf ha munka nem kell kicsit atvert a Tag, en is tanulok munkajogot alt.jogot

Irj ram milyen melo erdekel es hol elmodom mi kell hozza

2020. júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell befizes nyelvizsgara b2 vel mentem ki sehol nem kertek azota c1 es c2 kozott vagyok.

Nyelvizsga akkor kell ha egyetem vagy fosulit akarsz de akkor Testdaf (200€) vizsga felkeszitokonyv 30 euro per szint olyan 60-90€ Konyv plus tanar :D Nekik nyelvhasznalo kell nem nyelvtanulo.

2020. júl. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták kint neked munkához nem fognak nyelvvizsgát kérni, azt nézik beszéled-e a nyelvet vagy sem, ami az interjún úgyis kiderül.

Idehaza van csak ez a papír meg nyelvvizsga mánia.

2020. júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Arra, hogy Németországba tanuljak nincs pénzem és valszeg soha nem is engedhetem meg magamnak.

Kizárólag dolgozni mennék csak ki.

Mivel a diplomám kukába való így csak ilyen egyszerűbb minimálbér-szerű munkákra gondolok most. Olyanra mint raktáros, kukás, fizikai munkás meg hasonlók.

Akkor ezek szerint nem érdemes kiadnom azt a rakás pénzt a drága nyelvvizsgákra.

2020. júl. 21. 01:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Még diplomás állásokhoz se kérnek nyelvvizsgát kint, nem olyanokhoz, amiket te írsz. Nyelvtudást kérnek, ami nem egyenlő a nyelvvizsgával. Nyelvvizsgával te az irodalmi nyelvet tanulod meg, a szaknyelvet nem. A szaknyelv nélkül meg nem sokra mész.
2020. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!