Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lenne ez a mondat németül?

Hogy lenne ez a mondat németül?

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni erre az állásra, mert úgy vélem hogy ez egy nagyszerű lehetőség lenne, hogy tapasztalatokat szerezzek.

2020. júl. 19. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Ich möchte an dieser Position melden, weil ich denke, es wäre eine große Chance für mich um Erfahrungen zu sammeln.
2020. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem vagyok 100% biztos benne, de én ezt írnám ^^
2020. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sich bewerben um+akk
2020. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Rick Mave ***** válasza:
100%

Igy van, a helyes kifejezés erre az, hogy "sich bewerben um..."


És még egy fontos dolog: ne használjátok azt, hogy "Position" arra, hogy állás, ezzel a szóval egy álláspályázatban sosem fogtok találkozni, legfeljebb kiegészítő magyarázatként, pl.: in leitender Position = vezetői tisztségben.


állás = Job, Stelle, Stellung (bizonyos esetekben)


beosztás, pozició, tisztség = Position

2020. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rick Mave ***** válasza:
100%

Ja igen, és még egy:


Ugyan nincs semmi gond azzal, hogy "..., weil ich denke ..", ez nyelvtanilag és szóhasználatig ugyan korrekt (főleg szóban), de egy álláspályázatban, írásban, az ember jó benyomást akar kelteni magáról, és ezért jobb ezt stilisztikailag szebben fogalmazni, pl.:


..., da ich glaube, ...


vagy még szebben, választékosabban:


... , da ich mir dadurch erhoffe, neue Erfahrungen sammeln zu können.

2020. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!