Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mesterséges nyelv tanulása...

Mesterséges nyelv tanulása segít a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Pl más nyelv könnyebb lesz utána?
2020. júl. 28. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
4%

Miféle mesterséges nyelv. Egy van, a kommunisták/világproletárok eszperantója. Nem vezet sehová, mivel nincs mögötte kultúra, hagyomány, amiből kinőtt volna, amit közvetítene.


Ha olyan nyelvet szeretnél, amelyik segít más nyelvek tanulásában, amely által magasabb műveltséghez juthatsz, tanulj latint.

És francia szakos voltam, ez által olvasva nagyon sok alapszöveget megértek spanyolul, angolul, olaszul, latinul. Az európai nyelvek tele vannak latin eredetű szavakkal, mondatfűzésekkel. Nem a konkrét latin szavakra gondolok, hanem azokra, melyek a latinból származnak.

(A román kifejezetten csinált nyelv.)

2020. júl. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mesterséges nyelvek alatt az eszperantóra is gondoltam de úgy általánosan bármelyik nagyobb pl ido,novial,interlingua,slovio
2020. júl. 28. 01:21
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Ó jaj, Zamenhof lengyel szemészorvos volt, és 1887-ben publikálta a nyelvkönyvét, és van, aki erre is tud kommunistázni. :)

Kedves kérdező, a többi, általad felsorolt nyelvhez nem tudok hozzászólni, mert csak a nevüket ismerem, az eszperantóról tudom, hogy létező, élő nyelv, noha a népnyelvekhez képest valóban csak töredéknyi lelkes eszperantista beszéli. De élő nyelvként a szókincse, az irodalma folyamatosan bővül. Hogy könnyebb-e utána megtanulni bármilyen nyelvet, azt sajnos nem tudom, mivel mind az oroszt, mind az angolt előtte tanultam, de elméletileg, ha egy nyelvet megtanultál már, a többi könnyebben megy. Talán az elsőnek abban igaza van abban, hogy ha energiát fektetsz bele, és nincsenek terveid az eszperantóval, érdemesebb valamelyik felkapottabb nyelvet tanulni. Hogy vezet-e valahová az eszperantó, nem tudhatom, de egyelőre mesterséges nyelv létére elég jól tartja magát több mint száz éve. ;)

2020. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segített. Egy polyglot előadását láttam, aki arról beszélt, hogy az eszperantó mennyire segített neki, ezért kezdtem el. Akkor még csak angolul tanultam, de mindig is akartam több nyelven beszélni, vonzott a terület. Megtanultam, utána pedig könnyebb volt az olasz és a német is, nagyon jó kis rendszerszemléletet adott át, főleg, hogy az angol ezt nemigen adta meg. Amúgy szerintem minden nyelven izgalmas beszélni, legyen természetes vagy mesterséges (még a klingon és dothraki is szórakoztat :D beteg vagyok, mi? :D )
2020. júl. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!