Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges lehet angolból...

Lehetséges lehet angolból másfél év alatt úgy felkészülni, hogy az emelt érettségi 80+% felett legyen?

Figyelt kérdés
Azt mondták hogy az emelt érettségi nehezebb egy kicsit a B2-es nyelvvizsgánál, de azzal egyenértékű. Nem nyelv tagozatra járok, aminek az az oka, hogy 14 évesen nem igazán tudtam eldönteni mivel is szeretnék majd a jövőben foglalkozni. Még van érettségiig másfél évem hátra, elég jól tanulok, 4,4 az átlagom. Idén és jövőre már angol fakultációra fogok járni és valószínűleg majd magántanárhoz is egy héten legalább egyszer. Vajon lehetséges így egy 80%-os emelt angol érettségit tennem? Van bennem egy félelem hogy elkéstem és hogy nem lesz elég idő a nyelv elsajátítására.

2020. júl. 28. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég idöt meg munkát szánsz rá, akkor minden gond nélkül
2020. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen, lehetséges, de kezdj el MOST naponta fél órát sorozatot nézni angolul. Nincs kihagyás, nincsenek kifogások.
2020. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató kommenteket! :)

Az angol sorikat felirattal vagy anélkül érdemes nézni?

2020. júl. 30. 14:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem joban bevált, ha felirat nélkül nézem, de nem akarom eröszakkal megérteni, hanem a film cselekményét figyelem, így sokkal több kifejezés megragad bennem.

Van, akinek jó, legalább is kezdetben, az angol felirattal nézés, én magamon azt tapasztaltam, hogy akkor az írott szöveget figyelem és nem a beszédet hallgatom.

Ezért általában nincs felirat, csak néha, egy-egy mondat erejéig kapcsolom be, ha valamit konkrétan meg akarok nézni, minden egyéb esetben többre jutok a csak hanggal.

2020. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azerintem lehetséges. A sorozatot én úgy javasolnàm hogy nézd felirattal is (inkàbb angol mint magyar) azért, hogy új szavakat is tanulj, valamint felirat nélkül is, hogy szokd a beszédértést. Ezen kívül én nagyon javaslom az olvasàst (regényeket és cikkeket is) mert rengeteg szó, kifejezés tud így rögzülni.
2020. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!