Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segítene az angol...

Valaki segítene az angol nyelvű bemutatkozásomban?

Figyelt kérdés
Tudom, rossz kategória, de reménykedem benne, hogy többen látják. Nem olyan sok, illetve hálás lennék.

2020. júl. 30. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Írd meg, mint mindenki más, és ha 4-5 hibás mondatnál több nincs benne, akkor azt még kijavítjuk, mint mindenki másnak.

A kategória jó lesz, de az egész bemutatkozást senki nem fogja megírni helyetted.

2020. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
78%

Tehát

Az alap a köszönés :

Hi/Hello/Hey

A neved:

My name is ......

Pl. Laura

I'm Laura

Honnan jöttél :

I come from..

Pl. Budapest

I live in Budapest.

Azt is megadhatod hogy hol laksz

Pl.

I live at 27 Móricz utca, in the first district of Budapest.

Mikor születtél :

Pl.

I was born on 10 October 1999.

De úgy is mondhatod/írhatod

I was born on October 10, 1999.

Mit dolgozol :

I am a teacher/doctor/ hairdresser/barber social worker.

Így is írhatod /mondatod :

I work as a teacher/Doctor..

Utána beszélhetsz a tanulmányaidról:

I graduated from university in Budapest in 2004, and I'm working in a big software company.

Remélem tudtam segíteni, de nyugodtan nézz utána :)

2020. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az egeszet gondoltam leforditani magyarrol angolra, ezt felreertetted, de nyilvanosan nem szeretnem kiirni.
2020. júl. 30. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:

3.: Ha annyira bizalmas információk vannak egy egyszerű bemutatkozásban :D akkor a konkrét adatokat ikszeld ki, és csak magukat a kifejezéseket hagyd benne.

Pld.:

My name is XX(név)

I live in XX(házszám), XX(utca neve) road, XX(város).

2020. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is lényeges ilyenkor hogy milyen szituációban kell mesélnek magadról. Állásinterjú, nyelvvizsga, randi/ismerkedés, ösztöndíj pályázat etc. Ha ezt megadod, relevánsabb ötleteket tudunk adni hogy miről beszelhetnel, milyen stilusban
2020. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tudok neked bármiben segíteni, csak írj. Az egyetlen dolog amit nem értek, hogy ha még egy bemutatkozást sem tudsz megfogalmazni, ami abból áll, hogy my name is xy and i x years old. I like... a legalapabb dolgok, akkor miért akarsz angolul bemutatkozni? Csak mert feltételezem kell utánna mást is mondanod. Az menni fog?
2020. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!