Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holland nyelv tanulásának van...

Holland nyelv tanulásának van értelme vagy ott mindenki tud angolul?

Figyelt kérdés
2020. júl. 31. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
van, mert megszólnak. ismerősöm egyetem miatt ment oda, neki a buszsofőr is beszólt hogy már évek óta ott él, mégse tud hollandul. pedig ő csak egyetem miatt volt ott, nem tervezett ott letelepedni. haza is ment Mo-ra
2020. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1

Azta ezt életemben nem gondoltam volna

Ennyire érzékenyek a nyelvükre?

2020. júl. 31. 17:22
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

nem tudom hogy érzékenyebbek-e mint más nemzetek, de igazából jogos elvárás, főleg ha több éve ott élsz már. nyilván nem könnyű nyelv, de ha ott tervezed leélni az életedet, akkor illik beszélni a helyi nyelvet is. még a magyart is megtanulják azok a külföldiek aki Mo-n élik az életüket.

dániában kb lehetetlen munkát vállalni a nyelv ismerete nélkül (nyilván ezalól a nagy nemzetközi cégek kivételek), max ilyen alja takarítómunkát lehet találni, de ott egyre több az olcsó munkaerő, ami lenyomja a fizetéseket.

2020. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3

Az igaz,hogy ezekben az országokban egyre nehezebb munkát találni a sok Európán kívülről jött bevándorló miatt?

2020. júl. 31. 18:07
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
én személyesen még egyikben sem próbálkoztam, Dániából húgom révén van tapasztalatom, ő egyetem mellett dolgozott részmunkaidőben, és csak takarítós állást talált, mert mindenhova máshova kellett dánul tudni.
2020. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5

Az szép

Bár furcsa,úgy tudom a dánok jól tudnak angolul

2020. júl. 31. 19:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
tudnak, de ha ott akarsz dolgozni akkor dánul akarnak kommunikálni veled, hiába tudnak ők angolul
2020. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
1%

"dániában kb lehetetlen munkát vállalni a nyelv ismerete nélkül (nyilván ezalól a nagy nemzetközi cégek kivételek)"

Magyarországon valóban kb. lehetetlen munkát vállalni a magyar nyelv ismerete nélkül, de Dániában korántsem lehetetlen dán tudás nélkül. És az sem igaz, hogy dánul akarnának kommunikálni ha nem tudsz dánul.

Értem, hogy a hugod ezt tapasztalta, de mégis egyetem mellett milyen munkát akart részmunkaidőben? Aztán csodálkozott, hogy nem vették fel csak takarítónak.

Az álláshirdetések jó része angolul van, ha kellene tudni dánul, akkor dánul lenne a hirdetés. Angolul mindenki tud, még a kasszában ülő tini vagy a bolti eladó is, szóval nem az az ok, hogy angol tudást várnának el.

Az meg, hogy ha valaki egy országban él sok éve és meg se tud mukkanni az adott nyelven, azt sehol se fogják elfogadni, normálisnak tartani. Van akit nem érdekel, van aki viszont szól érte. Ez mindenhol így van.

Hollandiáról nincs tapasztalatom, de gondolom ott is ugyanígy működik: angolul mindenki tud, nem előny álláskeresésnél, a munkatapasztalat, készségek, képességek azok, amik számítanak, nem az, hogy tudsz-e hollandul.

2020. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Schrödinger hollandja: nem hajlandó veled hollandul beszélni és azonnal átvált angolra különböző okokból (egyrészt jófej akar lenni, de praktikusabb is nekik, illetve gyakran büszkék rá, hogy milyen jól tudnak angolul), de elvárja, hogy beszéld a nyelvet, ha évek óta ott élsz.


A nagyvárosokban meg lehet lenni holland nélkül, Amszterdam messze a legkevésbé holland város az országban, de rengeteg olyan terület van ahol esélyed sincs holland ismerete nélkül elhelyezkedni, pl egészségügy. Illetve számos más területen is hatalmas előnyt tud jelenteni.

2020. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9

Amszterdamban sokan vannak akik nem tudnak hollandul?

2020. aug. 3. 01:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!