Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fordítással mennyire lehet...

Fordítással mennyire lehet megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Már nem vagyok iskolás. Beszélgetni nincs kivel és nem is hiányzik. Olvasni szeretek és van annyi alapom, hogy fordítgassak. Ezzel érhetek el jelentősebb eredményt?

2020. aug. 2. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Fordításban igen. Nyilván ha nem adsz ki hangot, akkor abból beszéd nem lesz.
2020. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Stabil tudásnak szerintem a nyelvtan az alapja. Emellé nem árt ha tudsz írni, beszélni, hallott szöveget érteni. Enélkül nyelvtudásnak nem nevezném.

Ennek ellenére benne van a pakliban, hogy fordítani jól tudsz, abban valóban érhetsz el dolgokat

2020. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Én inkàbb azt kérdezem, hogy honnan tudod hogy jól fordítottad? A kettessel értek egyet abban, hogy mi a valós nyelvtudás. Plusz ha fordítgatsz csak, akkor az agyadban mindig magyarul lesz amit akarsz mondani és gondolkozhatsz hogy mondják angolul ahelyett hogy angolul gondolkodnàl. (Az állandó fordításnak akkor van értelme ha fordító akarsz lenni.)
2020. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én inkább azt kérdezem, hogy honnan tudod hogy jól fordítottad?"

Ez a kérdés csak az elején merül fel, ő meg írta, hogy van annyi alapja, hogy.

"ha fordítgatsz csak, akkor az agyadban mindig magyarul lesz amit akarsz mondani és gondolkozhatsz hogy mondják angolul ahelyett hogy angolul gondolkodnál"

Ez mezei hülyeség. Az üzenetet megérti, majd szépen szavakba önti. ha nem fordít, hanem olvas, akkor is úgy kezdődik, hogy az üzenetet megérti, nem?

2020. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem csak az elején merülhet fel. (Fordítást tanulok és hiàba tudjuk a nyelvet, gyakran felmerül az egyetemen, hogy vajon arra gondolt-e az író amire mi). De persze az màr magasabb szint. De én csak a véleményem írtam le, nem azt mondtam, hogy tuti igazam van. Minden ember màs.
2020. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!