Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "Elnézést, ha hibásan fogalmaz...

"Elnézést, ha hibásan fogalmaztam, de csak kicsit beszélek angolul." Lefordítod angolra? _/\_

Figyelt kérdés

Nem szó szerint, hanem ahogyan angolul helyes illetve ahogyan ők használják.


Köszönöm!



2020. aug. 6. 12:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tehát a #4-et ajánlod leginkább? Köszi! (Csak azt nem értem, hogy ha helyes olyan sok válasz, akkor miért pontozzák le azokat?! Aki nem tud angolul, őt ez összezavarja. :()
2020. aug. 6. 14:25
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Bocs, de a composed igét nem túl gyakran használják a közbeszédben. 3-as voltam.
2020. aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Főleg nem ilyen szituácóban.
2020. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. aug. 6. 16:19
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

PS. Nem is értem, hogy pontozhattátok le ezt az 5-ös választ ... végre valaki őszinte önkritikát fogalmazott meg az idegennyelv-tudását illetően, ráadásul több-kevesebb sikerrel az adott nyelven!


Sorry, but I couldn't resist scoring this layup .... No hard feelings, please!

2020. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Hát a négyes az valóban megfelelő válasz, az is jól adja a szingaléz matróz angol tudását. Nem good lenne az, hanem well.
2020. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Valaki kötözködés és célozgatás nélkül meg tudja írni azt, hogy akkor melyiket célszerű használnom? Sajnos nem tudok már eligazodni azon, hogy kinek mi tetszik.

Egy levélbe foglaltam egyébként a mondatot, de már tegnap elküldtem, szóval abból a szempontból még mondhatnánk is, hogy spongyát rá, de legalább mostantól szeretném rendesen használni.


Légy szíves, írj, hogy melyik a helyes, melyik legkifejezőbb! Köszi!


(Hátha más felhasználókat is érdekel ez a mondat, biztosan nem én vagyok az egyetlen.) Köszi!


Nem szeretnék "szingaléz matróz angolt" tanulni. ;-)

2020. aug. 7. 12:52
 18/19 WeCanDo ***** válasza:
77%

If you ask me, you should be learning real English instead of Hunglish. First lesson: No unnecessary excuses!


I have the impression that for Hungarians it has almost become an obsession to apologize for their poor English.


If you really want to write something, avoid expressions like "my poor/bad/terrible English" and just say something like:


English isn’t my first language, so please excuse any mistakes.

2020. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18. Jó, jó. Iskolában csak ültem a padban, az agyamat és a fülemet bezártam angol órán (is). My bad.


Amúgy nem angollal zajlik a levelezés, hanem franciával, csak angolul. Az egyszerűség kedvéért... ;-)


Köszi a tanácsot!

2020. aug. 7. 15:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!