Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a módszer jó nyelvvizsgára/...

Ez a módszer jó nyelvvizsgára/ érettségire való felkészülésnek?

Figyelt kérdés

Ősszel (oktober eleje-kozepe) tenném le mind az angol emelt szintű érettségit, mind az angol ECL felsőfokú nyelvvizsgát.

Emeltszintű érettségi: megcsinalom mind az először közép, mind a emelt szintű feladatsorokat az elmúlt évekből az összeset.

ECL felsőfoku nyelvvizsga: itt is megcsinalnék 4 könyvnyi (7 topic egy konyvben kb 100+ oldal) feladatsorokat

További gyakorlásként külföldi baráttal ugye angolul beszelgetek messengeren heti 2-3x hosszabb uzenetekben, angolul nézek youtubeon videokat az is napi 1-1,5 ora..

Igy kb napi 7 órát órát foglalkozom a nyelvvel most mától augusztusban,szeptembertol suli mellett meg olyan 2, max 3 órát napi szinten.

Szerintetek ez jo tanulasi módszer vagy tudtok ajanlani mast is pluszba vagy esetleg valtoztatast? Ti hogy keszultetek fel anno? !!Jelenleg egy erős kozepszintrol indulok!!

Köszönöm a segítséget :)



2020. aug. 7. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsgàshoz tudok hozzàszólni, de a màsiknàl is segíthet. Mivel felsőfokról van szó javaslom azt, hogy újsàgokat is olvass, különböző témàban, segít a nyelvtanban is és javul a szókincsed és több dologról fogsz tudni. A 4 könyv megcsinàlàsa szerintem teljesen felesleges, 1-2 is elég. (Bàr nem tudom milyen hosszú). Tovàbbà nézz angolul filmeket, híreket hallgass ràdiót,
2020. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg erős középszinten vagy (honnan veszed, ha még nincs meg a középfokúd?), akkor fölösleges a középszintű érettségikkel tölteni az időt.

Amikor az emelt szintűeket csinálod, a hibáidat jegyzeteld ki, hogy tanulj belőlük, ne csak végigmenj a feladatsorokon, mint a gép.

Nézz beszélgetős műsorokat (akármilyen nyelven) mindenféle témákban, akkor is, ha unalmasak, hogy minden témáról kialakuljon valamiféle véleményed, hogy legyen mit mondanod, mert hiába tudod a nyelvet elég jól, ha még nem vagy elég felnőtt hozzá, hogy legyen mondanivalód.

Beszélj magadban is minél többet angolul: kommentáld, amiket látsz magad körül, amit gondolsz a mindenféle történésekkel kapcsolatban, stb.

2020. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én tavaly csináltam ECL felsőfokút, érettségizni középszinten fogok októberben(nekem másik 2 tárgyból kell emelt). Anno középfokút is az ECL-nél csináltam, úgyhogy nagyjából ismerem a rendszert.

Nagyon jónak tűnik a készülési stratégiád, már csak ragaszkodni kell a támpontokhoz. A topics könyvekből én “csak” hármat vettem végig, de ez is bőven elég volt a készülés alatt. A szókincs rész szuper jó benne, csak ajánlani tudom, az érettségi szóbelin is nagyon jól fog jönni. Vannak szóképzős feladatok is leckénként a könyvekben, ami hasonló mint az emelt érettségis, csak annál nehezebbek, de gyakorlásnak mindenképpen jók.

Én még annyit tennék, hogy a közép érettségik helyett csak az emelteket oldanám meg, ahogy előttem is írták. Hidd el, bőven elég ezeken végigérni, rengeteg feladatsor van 2005-től, mire azt mind megcsinálod még a suli is elkezdődik:D

Olvasás, film nézés tök jó, ha közben tanulsz is. Én pl az 5 perc angol újságot forgattam anno, mivel felsőfokún gyakran mai témák kerülnek elő, így nem árt ha képben vagy a dolgokkal és ha hozzá tudsz szólni a releváns témához. Itt még nyelvvizsga szintekre lebontott hallgatási, olvasási feladatokkal is találkozhatsz, javítási útmutatóval együtt persze. Ha nem szeretnél előfizetni a magazinra, a netes weboldalukról is szemezgethetsz, ott is van rengeteg, akár évekkel korábbi cikk is, ami hasznos lehet. Mindkét platformon kigyűjtött szókincs van az írások végén, szóval olyan nagyon szótárazgatni se kell.

Ha nem jársz magántanárhoz ( ami egy erős középszint esetén nem is szükséges!) ennyi felkészülés, napi X óra effektív tanulással jó esélyeket jelent mindkét vizsgánál.

Ha van bármi kérdésed, én szívesen segítek, ha tudok, írj nyugodtan.

Jó készülést:)

2020. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!