Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Arabul megéri tanulni hasznoss...

Arabul megéri tanulni hasznosság szempontjából?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a kultúra és a nyelv is, héberül alapszinten tudok

2020. aug. 9. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
3%
Nem. Ezer változata van, a standard arabbal nem sokra mész. Meg mire megtanulod jól, meg is halsz. De csak magad szórakozása kedvéért persze.
2020. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10%

Figyelj szerintem ha érdekel miért ne soha nem tudni hogy esetleg a későbbiekben nem mész e ki valami arab országokba illetve ha az ember sok nyelven tud az csak előny

Magyarországon persze nem tudod annyira kamatoztatni ezt a tudást

2020. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első válszoló, mégis honnan szedted, hogy a standard arabbal nem ér semmit? Ez nem úgy működik, hogy a bagdadi beszéli a bagdadi nyelvjárást, az egyiptomi meg az egyiptomit és akkor ezek ketten egy mukkot sem értenek egymásból. Az irodalmi arabot oktatják az iskolákban, az országok közötti kommunikáció is ezen alapszik, valamint az intézmények nagy része is ezzel kommunikál pontosan azért, hogy pl. Irakon belül a moszulitól elkezdve a dél irakiak is megértsék, miről van szó.

És egyáltalán nem olyan nehéz megtanulni. Persze, furcsa lehet az európaiaknak a kiejtés meg az írás, de igazából csak türelmet igényel meg sok gyakorlást.

Én amúgy azt mondom, hogy tanuld meg, ha van rá lehetőséged. Nem tudom milyen nyelveket beszélsz még (a héber én kívül), de meglehetősen ritka (ahogy azt már előttem is írta valaki), hogy Magyarországon valaki (aki nem származásából adódóan) beszéli az arabot. Mivel ritka kombó ez a két nyelv együtt, lényegében már plusz egy angol nyelvtudással igencsak értékes lehet:)

2020. aug. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!