Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Három éve letettem a B2-es...

Három éve letettem a B2-es szintű nyelvvizsgát németből, azóta nem foglalkoztam semmit vele sajnos. Mennyi idő lenne ugyanarra a szintre visszajutni kb?

Figyelt kérdés

Sose szerettem a német nyelvet, csak a szüleim rám erőltették, hogy ezt tanuljam. Amióta letettem a vizsgát meg se szólaltam szinte németül, de ha már egyszer elvileg tudtam középfokon, nem akarom teljesen elfelejteni.

Tudnátok valami tippet adni, hogy tudnám magam visszahozni és szinten tartani?



2020. aug. 11. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám neked, hogy először kezdj el német nyelvű tartalmakat nézni, hallgatni (TV, zene, YouTube) és így lassan újra hozzá fogsz szokni a nyelvhez, a kiejtéshez. Az alap nyelvtant biztos nem felejtetted el, de a bonyolultabbakat kezd el átismételni, gyakorlófeldatokat csinálni az interneten és olvass, az is sokat segít, ha szövegben látod a nyelvtant és a szavakat, akkor könnyebben vissza fog jönni (könnyített olvasmányokat vagy ifjúsági regényeket).

Én 1 év kihagyás után (szintén B2) kezdtem el újra foglalkozni a némettel, szerencsére még nem feljtettem sokat, német szinkronnal nézek sorozatokat és színészeknek a posztjait olvasom, story-jaikat nézem.

Hajrá, biztos, hogy visszajön minden tudás, csak elő kell csalogatnod egy kis gyakorlással!

2020. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

És még egy nagyon hasznos YouTube csatorna: érdekes témák, jó kiejtés és feliratozva van.

https://www.youtube.com/channel/UCbxb2fqe9oNgglAoYqsYOtQ

2020. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy voltam vele, hogy az éppenhogy letett B2 vizsga után nem használtam egyáltalán, és mindent elfelejtettem. Intenzív tanulással kb. fél évbe került, visszatornáznom magam arra a szintre. Ha sürgős lenne a dolog, akkor magántanárt vagy újrakezdőknek való kurzust ajánlanék. Ha csak úgy érdeklődésből csinálod, akkor olcsóbb és kellemesebb videókat nézni, podcastokat hallagtni. Szétnézhetsz pl itt: [link] Valószínűleg rendes könyvet olvasni túl nehéz lenne, de vannak könnyített olvasmányok nagyon kezdőknek is. Vehetsz egy szimpatikus német tankönyvet, amihez vannak a megoldások, ha már ismerős az anyag, biztos egyedül is elboldogulsz vele. Vagy előkeresheted a régi könyveidet is, ha nem utálod őket ;)
2020. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, adtatok most egy kis ösztönzést :)
2020. aug. 12. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!