Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » This is yours/ is this yours?

This is yours/ is this yours?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy kérdésnél az ige kerül előre. De ahogy hallottam, a This is yours?

(Mint kérdés, ugye)

Helyes. Akkor mindegyik használható?



2020. aug. 16. 09:40
 1/8 chtt ***** válasza:
87%
Mindegyik használható, de csak az "is this yours?" helyes nyelvtanilag. :)
2020. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A "This is yours" az egy kijelentő mondat pl. This is my jacket and this is yours

Az "Is this yours(?)" pedig egy kérdés

Pl. Amikor látok egy dzsekit az asztalon és meg akarom tudni, hogy a tiéd-e :)


De már amúgy én is hallottam olyat amerikai emberek szájából, hogy "you do?" A tök egyértelmű "Do you?" helyett :D szóval beszédben mindkettő helyes, nyelvvizsgán meg csak az "is this yours?" XD

2020. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is sorozat közben hallottam kérdésnek, ezért lepődtem meg, hogy ,,basszus, ezért tanultam?" Mert teljesen összezavarodtam. Haláli
2020. aug. 16. 10:17
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem értem, hogy ilyen kérdés hogy bukkan ki a tudatból. Ha egyszer a megbízható forrás (az egész világon forgalmazott nyelvkönyv) elmeséli, hogy kell, akkor mitől tud felmerülni ilyen formában, hogy akkor mindegyik használható? Miért nem inkább az a feltételezés jön elő, hogy ez a variáció alighanem nem az elvárás?

Na persze, ha még valaki rá is erősít hülye módon, hogy beszédben mindkettő helyes...

2020. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért, kedves 4. Válaszoló, mert hiába van egy könyv teleírva minden szabállyal, ha az anyanyelvűek nem úgy használják!
2020. aug. 16. 10:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Angliában, ott a "this is yours?" is volt néha kérdés, de akkor, ha a beszélő szinte biztosan tudta h a válasz igen lesz, vagy ha meglepődött, hogy jéé, ez a tied?!
2020. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:

Kedves négyes, ha nem haragszol, azért én nem hülyéznélek le.

*nem-e lehetne-e

* Jancsika is lássa, hogy eztet így nem szabad

... és hosszú a sor. Lehet használni? Lehet. Helyes? Nem. Gondolod, csak a magyar kiváltsága, hogy beszédben nem helyesen használja a nyelvet?


Kedves kérdező, elnézést, ha nem volt egyértelmű a válaszom. Ha nyelvvizsgára készülsz, ne használd. Ha megszokod a helyes alakot, később meg amúgy sem jön a szádra. Az életben mindenfélével találkozhatsz, de ez nem jelenti azt, hogy az "anyanyelvűek nem úgy használják" (még ha akad is olyan nem kevés). A nyelvkönyveket általában anyanyelvűek írják, nyilván értenek hozzá valamicskét. :)

2020. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó, értem.
2020. aug. 16. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!