Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tippek spanyol tanuláshoz otthon?

Tippek spanyol tanuláshoz otthon?

Figyelt kérdés

Már régebben is vonzott a nyelv miután már felsőfokon megtanultam angolul. Kb 5-6 osztályos korom óta nem tanulok angolt hanem csak unatkozok órákon, és csak csiszolom a kiejtésem(most 12-es vagyok). Angol tanáromnak mondtam hogy szeretnék spanyolul megtanulni, és mondta hogy angol után egyedül is menni fog otthon elsajátítani a nyelvet, mivel van tehetségem hozzá és vannak hasonlóságok mindkét nyelvben. Elkezdtem, de viszont tanácstalan vagyok hogy mivel kezdjek, mik legyenek az első dolgok amiket megtanulok és használok. Duolingot is használom de azt inkább a szókincsem bővítésére, de gyakorlás szinten jó ha már átvettem egy-egy leckét.

Esetleg tudtok ajánlani oldalakat, könyveket, vagy saját tapasztalatokat(pl.: milyen intenzivitással tanultál otthon, hogyan kezdted, mi vált be) otthoni nyelvtanuláshoz? Előre is köszönöm a választ!



2020. aug. 16. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Magyar-spanyol szótár
2020. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Szia én is autodidakta módon tanultam meg és tavaly megszereztem a DELE C1 nyelvvizsgát, idén novemberben megyek C2-re. Én a Pons nyelvkönzvcsaláddal csináltam egy szókincsbeli és nyelvtani alapot, utána videókat néztem (Why not Spanish, Spanish with Vicente) és el kezdtem anyanyelviekkel társalogni. Én a Duolingot nem szeretem, mert spanyolból össze vissza szókincset tanít, például egyszer hoz egy ekte dél amerikai szót majd utána egy spanyolországit és szerintem könnyen összezavarja a kezdőket. Nyugodtan írj privátban ha van még egyéb kérdésed, ott a tapasztalataimat is könnyebben le tudom írni.
2020. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Én is a Pons és a Teach youtself könyvekből tanultam meg egész jól

Viszont kérlek szépen olvassatok vissza mivel ez a kérdés pl rengeteg alkalommal ki lett már írva

2020. aug. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy rengetegszer ki lett írva, de sehol nem láttam nagyon hogy valaki saját tapasztalatokat írt volna, ezért kérdeztem így. :D
2020. aug. 18. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Mondly app,Tobo spanish app,Pons nyelkönyv,hanganyaggal.
2020. aug. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
A Mondlyt egyáltalán nem ajánlom, az ingyenes verzió haszontalan, a pénzes pedig felesleges pénzkidobás. A Memrise például sokkal jobb.
2020. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!