Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért csak nagyon kevesen...

Miért csak nagyon kevesen tudnak folyékonyan beszélni idegennyelven annak ellenére, hogy sokan tanulnak?

Figyelt kérdés
Elég sokan tanulunk iskolában angolul és németül stb de én úgy látom, hogy nagyon kevesen tudnak kommunikálni ezeken a nyelveken annak ellenére, hogy ugyanezen emberek "perfekt"-nek vallják magukat. Sokszor a nyelvtanárok se tudnak folyékonyan beszélni tanított nyelvükön. Ez miért van? Ti is tapasztaltátok ezt?
2020. aug. 17. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
99%
Mert a közoktatásban nem nyelvoktatás folyik, hanem az érettségi és az ilyen-olyan nyelvvizsgák típusfeladatainak begyakorlása. Használható nyelvtudást nem ad az általános és középiskola, utána pedig nagyon sokan egyáltalán nem használják a nyelvet, ezért azt a keveset is elfelejtik, amit sikerült megtanulniuk.
2020. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez az általános és középiskolai nyelvoktatás általános színvonala.
2020. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%
Nem ugyanaz beszélni, mint olvasni vagy feladatokat megoldani. Például simán elolvasok egy angol nyelvű regényt, de beszédben közel sem vagyok ilyen jó.
2020. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1

Én is így jártam a némettel, sebaj fejlesztem magamnak, többre megyek vele.

2020. aug. 17. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is közrejátszik, hogy sokaknak nincs alkalma/kedve/ideje a valóságban használni a nyelvet. Tehát annak ellenére, hogy a passzív szókincs megvan(érti a filmeket,regényeket,bármit) beszélni nem tud.
2020. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!