Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szereztél-e már nyelvvizsgát...

Szereztél-e már nyelvvizsgát emelt szintű nyelvi érettségivel?

Figyelt kérdés
Leírhatjátok azt is, hogy milyen nyelvből, és milyen eredménnyel.

2020. aug. 19. 21:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, középfokú nyelvvizsgát szereztem.
Igen, felsőfokút, mert kéttannyelvűs voltam.
Igen, alapfokú nyelvvizsgát szereztem.
Igen, alapfokú nyelvvizsgát szereztem. (Kéttannyelvűs voltam)
Nem, mert nem értem el a 40%-ot.
Nem, mert nem érettségiztem idegen nyelvből emelt szinten.
Egyéb.
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Rosszul tetted fel a kérdést.

Nem nyelvvizsgát szerezhetsz emelt szintű érettségivel, hanem nyelvvizsgával egyenértékű papírt. Ugyanúgy megkaphatod a pluszpontot felvételinél, ugyanúgy jó diplomához /stb/, de attól az még nem nyelvvizsga.

2020. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Érettségivel nem lehet alapfokút szerezni...
2020. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Csatlakozom az előttem kommentelőhöz. Ha érettségizel emelt szinten és egy nyelvvizsgával egyenértékű papírt kapsz az magyarországi tanulmányokhoz jó, (de külföldön nem biztos, hogy elfogadnák,mint például egyes nyelvvizsgákat. Viszont egy emelt érettségi több pluszpontot jelent a továbbtanulásban, mint egy nyelvvizsga.)
2020. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a pluszpont, továbbtanulás vagy (külföldi) munkavállalás volt a kérdés. Hanem, hogy kinek mit írtak az érettségi bizonyítványába: hogy milyen szintű nyelvvizsgának minősül.
2020. aug. 19. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Középszint
2020. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj, csak a kettő közötti legalapvetőbb különbségre akartam rávilágítani. Az a papír, amit adnak hozzá közepszintű nyelvvizsgával egyenértékű,(csak és kizárólag Magyarországon) de nem ugyan az, mint egy nyelvvizsga.
2020. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Én olaszból C1-et, kéttannyelvűn, 92% lett.
2020. aug. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!