Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam...

Melyik nyelvet válasszam második nyelvként? Most megyek gimibe, és második nyelvnek választhatom a németet, a franciát és az olaszt. (Eddig csak angolt tanultam)

Figyelt kérdés

Később valami turizmussal kapcsolatos munkát szeretnék csinálni. Nem akarok itthon maradni, inkább utaznék.

Melyik nyelv lenne a legpraktikusabb ehhez?



2020. aug. 23. 04:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát a németet sokan beszélik, olasz semmi képp,DE a francia Dél Amerika, Kanada, Észak-nyugat európában elterjedt szóval egyértelmű, hogy FRANCIA
2020. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Francia
2020. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akitelin válasza:
75%
Francia.
2020. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

A franciát Dé-Amerikában sehol nem beszélik. Kevered a spanyollal.



A turizmus miatt a németet mondanám. Ezután a francia. Az olaszt csak akkor ha ki akarsz költözni.

2020. aug. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Amelyik célország és célnyelvi kultúra a leginkább érdekel. Hiába tanulod a világ leghasznosabb nyelvét, ha nem érdekel vagy akár csak közömbös vagy iránta. (Én németet tanultam, nekem nem nagyon volt más választásom, de gondoltam, hogy legalább hasznos lesz - hát, a közönyöm erős taszítássá érlelődött egy remek tanár ellenére, és semmi hasznát nem vettem soha. Harmadik nyelvnek én az olaszt tanulom, és imádom:))
2020. aug. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj, akkor a franciát válaszd! Én angolt és németet tanultam, akkor hasznos volt. Angollal mindenhol el lehet boldogulni.
2020. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Németet, Magyarországon illetve innen nyugatra indulva azzal mész a legtöbbre, illetve a turizmusban is.
2020. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Amelyik érdekel. Én németet tanultam, kb. hányingerem van tőle a mai napig és utálom, soha nem is használtam semmire. Az angolt nagyon szerettem, tanultam portugálul és szintén szerettem és kínaiul, amit pedig egyenesen imádtam. Szóval szerintem nem érdemes csak azt figyelembe venni, hogy melyik a leghasznosabb, mert az sem egy utolsó szempont a nyelvtanulásnál, hogy téged mennyire érdekel és mennyire szereted.
2020. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én németes és angolos vagyok. Mindkettőt szeretem és használom.
2020. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Hát, hol akarsz elhelyezkedni?

Ha maradnál Európában, akkor német, esetleg a francia, bár azt kevésbé ajánlom

Az olasz annyiból hasznos, hogy hasonlít a spanyolra, amit pedig sok helyen beszélnek, szóval az ennyiből biztos megéri

2020. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!