Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvi szint kell...

Milyen nyelvi szint kell ahhoz, hogy valaki angolul tanuljon az egyetemen?

Figyelt kérdés

Magyarországon szeretnék tanulni, nemzetközi tanulmányok szakon.

B1-B2 elegendő ?



#angol #szint #Angol egyetemen
2020. aug. 25. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Egyetemi szintű angolhoz B2 ????

Ezt te sem gondolhattad komolyan....


A B2 kb arra elég, hogy leérettségizz angol, mint idegen(!) nyelv tantárgyból, amikor az angolT tanultad, az volt a tantárgy.


Az egyetemi vagy bármilyen tanulmányok angolUL, mint munkanyelv(!) azt jelenti, hogy úgy használod folyékonyan, mint ha az anyanyelved lenne, és a szakirány zsargonját, szaknyelvét IS vágod. Az angol többé nem tantárgy, hanem az az oktatáshoz használt nyelv.

2020. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

B2 is elég, de sokat kell mellette tanulni, pluszba a nyelvet is, nem csak a targyakat. Azokat meg nem értem akik egyből letolják, hogy ide anyanyelvi szintű folyékony nyelvtudas kell. Amikor az egyetemen a külföldi diákok sokszor B2-őt se tudnak, csak makognak, a feladatot se tudják értelmezni sokszor.

De azt hozzátennél, hogy ezt azért egyeteme válogatja. Lehet hogy neked xy egyetemen C1 fog kelleni, de egy másik meg csak B2-őt vár el. Nehez lesz, de nem lehetetlen, ha tényleg biztos a B2 tudásod.

2020. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Mi B1-es szintű tankönyvből tanulunk egyetemen szóval az elég.
2020. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Tehat ha te csak magadba lövöd be hogy uh B1-B2 között vagyok az nem elég, kell a nyelvvizsga.
2020. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem pedig akár elég a B2 is.... Én anglisztika szakon tanulok, az összes órám angolul van, minden olvasmány angolul van, minden feladatot angolul kell megoldani. Röviden: minden angolul van. A felvételhez mégis egy sima emelt angol érettségi kellett, ami hivatalosan egy B2 szint. Nem mondom, hogy nem jön jól és nem könnyíti meg a helyzeted, ha már jobban megy a nyelv (nálunk ugye az első év végén volt egy C1 szintű alapvizsga is), viszont szerintem az elég erős túlzás, amit az első válaszoló írt.... A legtöbben úgy mennek egyetemre, hogy nincsenek szakspecifikus ismereteik és életükben nem tanultak szakkifejezéseket vagy úgy egyáltalán bármit, ami szorosabban kapcsolódik az egyetemi tanulmányaikhoz. Ez pedig nyelvtől teljesen független. Ha egy elmész egy akármilyen egyetemi képzésre, akkor az rögtön az alapozó tárgyakkal kezd az első félévekben és ott meg fogod tanulni az alapokat, amikre szükség van. Sehol nem elvárás, hogy te már bárminemű szakmai tudással érkezz. Az én szakom nem a legjobb példa erre, de például én sem tanultam soha korábban nyelvészetet és halvány lila fogalmam nem volt az egészről, nem ismertem szakszavakat stb., de ez egyáltalán nem volt hátrány, mert nem is volt elvárás. Szerintem az a lényeg, hogy legyen egy stabil, biztos, használható nyelvtudásod és majd arra lehet építeni.
2020. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!