Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni a...

Hogy tudnám fejleszteni a fogalmazásom,történet előadásom?

Figyelt kérdés

Szó szerint nem tudok történeteket mesélni.18 éves vagyok.Nehéz gyerekkorom miatt nagyon nagyon keveset beszélgettem másokkal és nemis olvastam stb..

Jelenleg ott tartok hogy ha merek is beszélni egyszerűen nemtudok megfogalmazni egy mondatot.Nem tudom hogy tudnám magam kifejezni de rástresszelek hogy "várják" a választ és ezért néha elkezdek dadogni elkezdek mondani valamit de még énse tudom hogy mit.És az előadás módom is katasztrofális,sokan megjegyezték már hogy halkan beszélek és értelmetlenül.Nos azt értem hogy fejlesztenem kell a szókincsem nagyon sok olvasással.De a fogalmazó,előadó képességemet hogy tudnám fejleszteni otthon?



2020. aug. 25. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok olvasassal.
2020. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
"Nos azt értem hogy fejlesztenem kell a szókincsem nagyon sok olvasással.De a fogalmazó,előadó képességemet hogy tudnám fejleszteni?"
2020. aug. 26. 07:14
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Mindenképpen gyakorolj. Mármint kapsz majd az elején jó sok kellemetlen megjegyzést, de ez visz majd előre. Ha nagyon zavar.


Én szereplésekkor mindig pánikolok. Már jobb, pl tudok előadást tartani rendesen, de nekem ez a torkomban dobog a szívem, meg úgy érzem kevés a levegőm szisztéma még mindig játszik a menet elején. Persze ahogy belelendülök egyre jobb. :)


Random helyzetekben kicsik kuszán fogalmazok, de ezt orvosolom azzal, hogy magabiztosnak tűntetem fel magam és keveset beszélek de hasznosat. :D

Szerintem körülötted is sok olyan ember van, aki a lyukat tud beszélni más hasába. :D De ne hasonlítsd magad hozzájuk. Ettől is különlegesebb vagy. Aki pedig egyedi és mellette magabiztos is, tény, hogy azt sokkal jobban kedvelik az emberek! Szóval ne ők legyenek a mérce. Mondhatni csinálj a hátrányból előnyt! :)


Fogadd el önmagad. Lényegében a tetteid határoznak meg. Egyébként sem születhet mindenki jó fogalmazókészséggel, szónoknak meg pláne. Bár sokat jelent hogy milyen családban nőtt fel az ember, ez csak részben befolyásolja a dolgokat.

2020. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!