Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok mexikói sorozatoka...

Ajánlanátok mexikói sorozatokat, filmeket, youtubereket, stb?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el spanyolul tanulni, és elsősorban a mexikói változatra szeretnék koncentrálni, és ehhez keresek forrásokat.

Gyerekkoromban nagymamámmal sok szappanoperát néztem, ma viszont már nem hiszem, hogy annyira lekötnének. Az Árva angyalt ugyan nosztalgiázásból elkezdtem nézni, de utána szeretnék olyan tartalmakat nézni, amiket egyébként is nézek. Netflixen amiket találtam, mind spanyolországi spanyolra van szinkronizálva, ami ugyan nem a világvége, ha már olyan szinten vagyok, hogy tudom milyen kifejezéseket használnak az egyes területeken, de saját példamból tanulva nem akarom ugyanazt a hibát elkövetni, mint amikor európai portugált akartam tanulni, de csak teljesen összezavarodtam, mert minden csak a brazil kiejtéssel jutott eszembe.


Szóval ha tudnátok szórakoztató tartalmat, akár nyelvtanítós youtube csatornákat, akármilyen forrásokat ajánlani, azt nagyon megköszönném!



2020. aug. 25. 23:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként ha tudtok nem gagyi, érdekesebb szappanoperákat,akkor felőlem az is jöhet akár
2020. aug. 26. 00:26
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Narcos
2020. aug. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a "La casa de las flores" című netflixes sorozatot ismerem, nem tudom, mennyire számít gagyinak, én főleg nyelvtanulás céljából néztem, és olyankor nem törődöm a minőséggel... :) Játszanak benne spanyol (andalúz) színészek is, nem tudom, ez baj-e Neked a nyelvtanulás szempontjából.

Mexikói Youtube-csatornák közül a "Badabun"-t és a "Luisito comunica"-t ismerem, de biztosan van sok más. Én valahogy az európai spanyolra kattantam rá, így inkább az ottani sorozatokban vagyok otthon, de a mexikói dialektus is egyre jobban tetszik. :)

Amúgy én is tanultam portugálul, nekem is nagyon bejön a brazil kiejtés. :)

2020. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Én még a Control Z-t ajánlanám, nagyon jó sorozat.
2020. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Mindegyikbe bele fogok nézni 😊
2020. aug. 27. 02:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta eszembe jutott még a "La reina del sur" című sorozat, bár abban is előfordulnak spanyol mellékszereplők, viszont a főszerepet Kate del Castillo játssza, aki egy nagyon népszerű mexikói színésznő. Talán ez is hasznos lehet a mexikói dialektus tanulásához, meg össze tudod hasonlítani a többi szereplő nyelvhasználatával, pl. ha jó emlékszem, van benne kolumbiai drogbáró is... :)
2020. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!