Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tatabányán vagy közelében...

Tatabányán vagy közelében gimnáziumok?

Figyelt kérdés

Olyan gimnáziumot keresek, ami angol nyelvi tagozatos és lehet tanulni német/orosz nyelvet. Jó tanuló vagyok, de azért nem egy "verseny istállóba" akarok járni. Természetesen a közösség is szempont és hogy Tatabánya (közelében) legyen.

Nagyon köszönöm a segítséget és ha kérhetem véleményt is írjatok a gimnáziumról.



2020. aug. 29. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tatabányai Árpád Gimnázium


Van angol tagozat, és második nyelvnek németet meg oroszt is lehet választani. Annyi csak, hogy ha az évfolyamban nincs elég jelentkező egy második nyelvre (talán 10 vagy mennyi a minimum), akkor nem fogják elindítani az órát. Az én évfolyamomban pl volt orosz, de francia nem. Más évfolyamban meg más volt a felállás.

Német viszont mindig van. Azt sokan választják.

2020. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm^^

Azt hallottam hogy az Árpád nagyon elit gimi. A te tapasztalataid alapján milyen?

2020. aug. 29. 17:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok nagyon szeretik mondogatni, hogy "ez egy ELIT GIMNÁZIUM", de a kettes évvégi jegyek, amit anno matekból meg fizikából kaptam nem értenek egyet a dologgal. Az osztályom átlaga 11-dikben 3 egész valamennyi volt, amire azért emlékszem, mert az osztályfőnökünk kifejezte a csalódottságát. De következményei az ilyennek persze nincsenek.


Az én tapasztalatom szerint átlagos gimi volt átlagos követelményekkel.

2020. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem muszáj kifejezetten Tatabánya, akkor én nagyon ajánlom a tatai Eötvös József Gimnáziumot! :)
2020. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Azt hittem az "verseny istálló", nehéz suli 😮

Amennyiben rosszul tudtam szinte biztos hogy bejelölöm majd

2020. aug. 29. 21:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. 11-, 12-ben egy-két tanár helyezett ránk némi (sok) nyomást, viszonylag sokszor szóba került a felsőoktatásba való jelentkezés, illetve például mikor a töri tanárom megtudta, hogy szeretnék kihagyni egy évet, mielőtt egyetemre mennék, akkor volt felháborodás, és kellően kihangsúlyozta, hogy egy Eötvösös diáktól nem ez az elvárt. De ez csak egy eset, nem azért írtam le, hogy elijesszelek. :D

Egyébként általában nagyon szokták szeretni az angol tagozatot, senkitől nem hallottam még, hogy mondjuk sajnálnák azt a plusz egy évet, amit a tagozat miatt meg kell csinálni. Ja, a legjobb angol tanárok is mindig hozzájuk kerülnek, a többiek osztoznak a maradékon. :D Én biosz-kémia tagozatos voltam, szóval konrétat az angolosokról nem tudok mesélni, de ha az iskoláról bármi kérdésed van nyugodtan írj! :)

Az oroszról meg annyit, hogy azt hiszem 3 tanár is van, akik magyar-orosz szakosok, ha elegen jelentkeznek, akkor indítják is. Az én évfolyamomban nem volt, de akik utánunk jöttek, náluk max létszámos volt a csoport. Német pedig minden évben indul, akiknek német az első nyelvük, azok két csoportban voltak, attól függően, hogy ki milyen szinten van (ez angolnál is így van), illetve akik második nyelvnek vették fel, őket is szétbontják. (Itt pontosan nem tudom a szempontot, de én azt éreztem, hogy van egy gyengébbik, meg egy erősebbik, de kérheted az áthelyezésedet egyikből a másikba.)

Nem szeretnék ennél is hosszabb regényt írni, de tényleg szívesen mesélek a suliról, én nagyon szerettem oda járni. :)

2020. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokar segítettél!

Igazából nem nagyon vagyok biztos benne hogy +1 évvel tovább szeretnék gimnáziumba járni a nyelv miatt, de még van egy kis időm eldönteni. Mivel külföldre szeretnék menni szinte biztos hogy jól jönne, de eddig bizonytalan vagyok.

Arra még kíváncsi lennék hogy mennyire nehéz bekerülni, milyen a közösség és sokat e kell tanulni?

2020. aug. 29. 23:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően általánosban jó tanuló voltam, de hetedikben sikerült lerontanom a jegyeimet majdnem mindenből (volt évvégén hármas is). A nyolcadik félévet szépen feltornáztam, de kitünő nem lettem. Szerintem a felvételi tesztjeim sem lettek túl fényesek, én annak idején közepesnek éreztem, de őszintén már nem nagyon emlékszem.

Szóval a lényeg, amit mondani akarok, hogy szerintem egy erős 4-es átlaggal már fel fognak venni.

A közösségről annyit, hogy ugye nulladikosként kezded a sulit, és abban az évben nem is nagyon leszel mással az osztályodon kívül. Van egy kis külön épület, annak 2 terme, és ott vannak kettészedve (talán névsor alapján) a diákok. Angolon kívül nem is nagyon lesz órád max 1-1 matek, magyar stb. Ez az év arra lesz jó, hogy átvegyetek az alapoktól mindent, az osztály nagyjából egy szintre kerüljön.

Aztán második évben már ugye rendes kilencedikesként már jobban lehet keveredni a többiekkel. Annyi, hogy a többi kilencedikes az ugye nem az eredeti évfolyamod lesz, vagyis úgy értem, hogy azokkal leszel egy évfolyamban, akik utánad egy évvel kezdték meg a sulit. De csak tesin meg nyelveken vagytok együtt évfolyamtársakkal. (Majd 11-től kezdve a fakultációk miatt lesztek szétszedve, ott elég nagy kavarodás lesz:D)

Alapvetően a saját osztályoddal leszel a legtöbbet, de mi példaul 36-an voltunk, biztos találsz olyat, akivel össze tudsz barátkozni. Én szerettem az osztályomat, az évfolyammal sem volt gond. És ezt láttam/hallottam a többi évfolyamnál is.

Egyébként maga a suli is törekedik a jó hangulatra, illetve a közösségépítésre.

A gólyatábortól kezdve, szeptember végé felé van a kampány, aztán van Eötvös nap, sportnap, foci házibajnokság stb.

Szerintem nem vészes a tanulás. Viszonylag sokszor volt 7 órám, úgyhogy elég sokáig bent voltam, de a tanuláa mennyisége teljesíthető, főleg, ha tényleg odafigyelsz az órákon, beosztod az időd, folyamatosan tanulsz (nem is kell tanulni, párszor átolvasod és nyert ügyed van), és ha van egy jó tanulási technikád.

2020. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szóbelizni kell angolból vagy csak a jegyek+ központi fog számítani?

Nagyon kedves vagy hogy türelmesen válaszolsz a kérdésimre, köszönöm 😊

2020. aug. 30. 11:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem merek megesküdni a válaszra, de én úgy tudom, hogy nem volt külön szóbelijük.

Nagyon szívesen, bármilyen kérdésed van még, nyugodtan tedd csak fel! :)

2020. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!