Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan oldal vagy könyv...

Van olyan oldal vagy könyv ahol a nyelvtani szerkezetekre írnak sok-sok példamondatot fordítással együtt? Angol

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, mint a Dohár: Kis angol nyelvtan c. könyv végén lévő 1000 mondatra külön-külön csoportosítva.
2010. aug. 5. 22:44
 1/4 MME válasza:

Nem tudok róla, de olyanból nem egy kapható, ahol minden nyelvtani szerkezethez van több példa is, fordítással.


Ha teljesen önállóan tanulsz, ahhoz több könyv kell, mert egyik sem nyújt teljes körű felvilágosítást, mindig kimarad belőle valami - azt csak egy nyelvtanár adhatja meg.


Én Pappné Kuster Klára: Az angol nyelvtan bibliája, illetve Dohár Péter: Kis angol nyelvtan című könyvét ajánlanám így együtt (amint látom, Doháré már megvan), és egy-két jó tesztfeladat-gyűjteményt, amely nem csak a megoldásokat tartalmazza, hanem fűz hozzá magyarázatokat, hogy miért úgy van. Ezekből viszont már tényleg vannak jók, nézd meg az alexandra.hu, bookline.hu, polc.hu és konyvsarok.hu online áruházak kínálatát. Valójában az ilyen gyakorlókönyvekből még többet tanulhatsz egy alap szintű nyelvtani tudás elsajátítása után, mint magukból a nyelvtan könyvekből, pont a rengeteg példa miatt.

2010. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Esetleg van jó ötleted, h melyik gyakorlókönyv a tuti?
2010. aug. 8. 22:06
 3/4 MME válasza:

Jajj, bocsi! Rég jártam itt. Ha él még a kérdés:


Hát persze, találtam egy csomó jót, amire nincs pénzem :)

Nem írtad, milyen szinten kéne. Én középfokra készülök, ezekből:

- Király Zsolt: Black-Bird

- Dr. Budai László, Budai Andrea: Élő angol nyelvtan tesztkönyv

- Peter Watcyn-Jones: Test Your Idioms

- Jake Allsop: Test Your Phrasal Verbs

- Katona László, Vadnay Marianna: Grammar Won't Bite! Nyelvtani gyakorló könyv - Felső szint (szerintem ebből nincs közép szint, ezért vettem meg ezt)

- Pelyvás István, Szabó Csilla, Rovny Ferenc: No horror! But rather delight!


Egyébként minden Cambridge és Oxford könyv nagyon jó, nézd meg őket! (de nekem itt kifújt a pénzkeretem.) A legjobb az, amelyikhez megoldást, és esetleg még magyarázatokat is adnak, tehát amit önálló tanulásra terveztek.

Én is azért vettem két felső fokos könyvet, mert részletes nyelvtani magyarázatokat is beletettek.

Az a helyzet, hogy gyakorlásból sosem elég, szeretik a vizsgákon a kivételeket meg a ritkább eseteket belecsempészni a feladatokba, úgyhogy érdemes többet megcsinálni.


Egyébként a sulinet.hu angol részében nagyon sok jó anyag van, meg rengeteg link, ami segít! Tehát nem kell drága gyakorlókönyvek tucatjait megvenned, neten is tudsz megbízhatóan gyakorolni :)


Ja, meg még melegen ajánlom ezt: Dr Budai László: Az angol helyesírás szabályai (nem gyakorlókönyv, de felettébb hasznos)

2010. szept. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MME válasza:

Ezeket ajánlanám, ezekre fáj a fogam; igazából ez a 4 könyv tökéletes felkészítést tud adni, ha megvan az elméleti háttér (amit ugye nem csak nyelvtan könyvekből kell megtanulni):



Oxford Angol Nyelvtan: Magyarázatok - Gyakorlatok

Megoldókulccsal az önálló nyelvtanuláshoz

Coe, Norman; Harrison, Mark; Paterson, Ken


English Grammar in Use with key

A self-study reference and practice book for intermediate students of English with answers

Murphy, Raymond


Angol érettségi feladatsor-gyűjtemény

Emelt szinten

Pojják Klára


Gálfalvy Ágnes:

Készüljünk a nyelvvizsgára! - Komplett feladatsorok az angol középfokú írásbeli nyelvvizsgához

(ez 15 komplett feladatsort tartalmaz)

2010. szept. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!