Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet gyorsan idegen...

Hogy lehet gyorsan idegen szavakat tanulni? Holnapra meg kell tanulni 170szót

Figyelt kérdés
2008. nov. 27. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlással. Kérj meg valakit, hogy írjon belőle mondatokat, amiket aztán lefordítasz. Így lehet a legjobban megtanulni, begyakorolni az új szavakat. De ez egy nap alatt valószínűleg esélytelen.
2008. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

170 szót simán meg lehet tanulni egy délután alatt, bár az biztos, hogy egy hét múlva már nem fogsz a felére sem emlékezni. Az én módszerem, ha szavakat kell magolni, és nem tanulni: ha magyarról idegen nyelvre kell fordítani: kb. 15 szavas részekre osztom őket, először átolvasom. Aztán letakarom az idegen szót, és csak a magyart olvasom el, és megpróbálom kitalálni, hogy mi az idgen szó, ha nem jut eszembe, akkor elmondom többször. Egy ilyen 15-ös szekción végigmegyek annyiszor, amíg nem megy mindegyik szó. Aztán továbbmegyek, és a legvégén az egészet még egyszer átismétlem. Azokat a szavakat, amiket nem tudom, megjelölöm, és utána átnézem még egyszer.

De a nyelvtanárok a hajukat tépik, ha ezt elmondjuk neki, mert ez csak magolás. Nyelvet tanulni tényleg úgy lehet, ahogy az első válaszoló írta, ha szövegkörnyezetben, mondatban tanulod. De arra most nincs idő.

2008. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Vedd fel magnóval kazettára, vagy szgépen ha van ilyen hangfelvevő lehetőséged, és játszd vissza ahányszor csak tudod.
2008. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom tobb temakorbol vannak a szavak. Oszd le egy egy temakorre, talan 10 szora, es 10 -esevel tanuld meg. 10-et, megint 10-et, es igy tovabb.
2008. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi

az eredmény kb 4 órát tanultam meg kiírogattam a szavakat de olyan 100at tudok:S

hát holnap korán fogok kelni:S

ja és nem nyelv suliba járok

2008. nov. 27. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Szavakat csak témakörönként lehet jól megjegyezni ellenben az előző hozzászólóval a magolás nem megoldás,

és nem tudom hogy te hogy vagy vele, de általában vizuálisan könnyű tanulni.

2008. nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A magnós módszer bevált, tapasztalatból mondom, ugyanis én egy nagyon nehéz főiskolai vizsgára készültem fel hasonló módon, és később is emlékeztem rá. Ez egy "agykontrollos" módszer, passzív tanulás, úgy működik, ahogy a reklámok az emberek agyába égetik a "vásárolj" vezényszót, és aztán mikor elmegy valaki 1 kiló kenyérért, meg 10 liter tejért, valahogy sokminden mással is tele lesz a kosár, hát pont ezért. Próbáld ki a felvétel módszert, ha nem megy témakörönként, és ha nincs időd ilyen mennyiséget bebiflázni, én tapasztalatból írom.
2008. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vav22 ***** válasza:
75%
Hát most lehet kifogsz nevetni, de egyetemen szakmai nyelvet tanultam és bizony ZH-ra elég sok szót kellett megtanulnom. Mi barátnőmmel leültünk suliba (persze otthon még többet tanultunk egyedül) és ami úgy adta magát arra kitaláltunk valami hülyeséget. Például Pike=csuka ebből jött a Nike csuka :D és még hasonló marhaságot alkottunk. De a miénk lett a két legjobb ZH a szókincs részből és még nevettünk is egy csomót tanulás közben :D:D:D:D Jah! És gyakszin meg kis kártyákat kellett gyártanunk majd az egyik oldalára magyarul a másik oldalára pedig angolul írni a szót és csoportban mindig egy ember olvasta a szót nekünk meg fordítanunk kellett angolról magyarra és magyarról angolra, ez is nagyon hasznos volt! Sok sikert! Menni fog! :-)
2008. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!