Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak idegen nyelvet?

Hogyan tanuljak idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy idén kezdtem el németet tanulni, de heti 14 órám van. Szerintetek hogy a legérdemesebb tanulni? ajánlották már, hogy német mesét nézzek kezdésképp, vagy német zenét hallgassak. Ti tudtok valami ilyesmi tanulási módszert, vagy valami másfajtát idegen nyelvtanulásra?
2011. szept. 19. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb az az, hogy az elejétől kezdve tanulj meg mindent! :) Mert utána a nehezebb nyelvtani részeket is könnyebben érted majd meg. (Nekem ez a tapasztalatom a német nyelvvel kapcsolatban). Ha az elején gondod van bármivel, írhatsz, szívesen segítek. Egyébként szerintem az se rossz, ha elkapcsolsz egy német nyelvű csatornára, pl. híreket meghallgatod, megnézed. Olvass online német újságokat. :) Mivel írtad, hogy csak idén kezdted, ezért pl. a névelőket (der, die, das), ha úgy könnyebb, jelöld valamilyen színnel, bár nekem erre nem volt szükségem, általában könnyen megjegyeztem, hogy melyik főnévhez melyik névelő kell. :) A kiejtést meg gondolom már vettétek. :) Az nem olyan nehéz. :)
2011. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. szept. 23. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:

legegyszerubben??

az adott orszagban,amelyiknek a nyelvet tanulnad!!

2013. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!