Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem fogom keverni a két nyelvet?

Nem fogom keverni a két nyelvet?

Figyelt kérdés
Angolt és németet tanulok egyszerre. Mindkét nyelvből járok tanárhoz mert szeretnék majd nyelvvizsgázni angolból és németből is, illetve érettségizni is, ha lehetséges egyszerre két nyelvből. Egyik héten megyek németre, másik héten angolra (egy héten csak egyszer megyek mindkét nyelvből 90 percre). Szerintetek nem fogom keverni a két nyelvet, ha egyik héten csak az egyikkel foglalkozom, másik héten meg a másikkal? Aki ugyanúgy két nyelvet tanul, hogy csináljátok? Mit tudtok még tanácsolni?

2020. szept. 9. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem fogod, teljesen más a hangulatuk, a hangzásuk. Én németet meg olaszt tanulok most egyszerre, azokat se keverem.
2020. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
77%
Véleményem szerint a német és az angol ég és föld... Szerintem egyáltalán nem lesz vele probléma... Ha meg még is néha-néha becsúszik egy két hiba az sem baj, hiszen emberek vagyunk, hibázunk.
2020. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor suliban tanultam angolt és németet, akkor én csak egy-két alapszót kevertem, de csak mert előbb jutott eszembe.


Leginkább németen használtam angol szavakat, mivel angolt tanultam előbb.


De szerintem mivel kb ugyanolyan arányban tanulod, nem lehet belőle probléma.

2020. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt tanultam, es egy dolgot kevertem a számokat. Én ugy gondolom, hogy inkább nekem segített a német az angol tanulásban. A kiejtése teljesen más mindkét nyelvnek ez is megkönnyíti.
2020. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen gyorsan akarod tanulni mivel idő kell egy nyelv megtanulásához és hogy kettőt tanulsz még kétszer lassabban fogod megtanulni, megérteni. Ha van egy 2 dl poharad abba nem tudsz 4 dl folyadékot önteni. Csak ha a két folyadékot megfelezed, hogy meglegyen a 2 dl. Vagyis nem tudod az agyad becsapni. Lassan tanulnod annál inkább nem fogod összekeverni őket.
2020. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!