Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb nemzetközi...

Melyik a legjobb nemzetközi nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Az alábbiak közül melyik az, amelyiket a világon szinte mindenhol elfogadják? Illetve melyik "ér a legtöbbet"?


-IELTS

-TOEFL

-CAMBRIDGE


2020. szept. 11. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nekem TIT-es nemzetközi van angolból. Mindenhol elfogadják.
2020. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Utánaolvastam, és elvileg az általam felsorolt három nyelvvizsga a legelismertebb világszerte (TOEFL / IELTS / CAMBRIDGE).


Esetleg érdemes lenne mind a hármat megcsinálni, vagy felesleges?

TEFL-oktatóképzésre szeretnék majd jelentkezni egy fél év múlva.

2020. szept. 11. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek bármelyike jó, inkább az lehet trükkös, hogy melyik intézmény melyiket fogadja el. Bár a többség rugalmas, és elfogadja bármelyiket.
2020. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

USA-ban inkább a TOEFL-t kérik, Angiálban CAE/IELTS, mindenhol máshol bármelyiket elfogadják általában.

Hivatalosan azt hiszem a TOEFL és a CAE csak két évig érvényes (Ha itthon honosíttatod, akkor végtelenül mint egy bármilyen más, magyarországon akkreditált nyelvvizsga). Viszont általában HA kérnek valahol bármilyen nyelvvizsgát ,akkor ott van, hoggy 2 évnél ne legyen régebbi (Szóval ilyen szempontból sokszor az IELTS is csak 2 évig érvényes). Ez persze olyankor már nem számít, ha kint dolgozol/tanulsz külföldön X éve angolul.

Az összeset megcsinálni teljesen felesleges. Nézd ki, hogy ahova akarsz menni (ország, vagy akár intézményi szinten) mit várnak el, és tedd le azt az egyet.

2020. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A Cambridge nyelvvizsgát csinálom, elvileg azt fogadják el a legtöbb helyen és nem is évül el.

2020. szept. 11. 17:36
 6/7 A kérdező kommentje:

A TOEFL és az IELTS az biztos, hogy két évig érvényes, annak utánanéztem.


A Cambridge elvileg örökké, de megkérdeztem tőlük e-mailben, még nem írtak.

2020. szept. 11. 17:36
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Érdekelne a kérdés kimenetele, én is nemzetközit tervezek letenni ebben a félévben.

Melyik mellett döntöttél, illetve hogy érzed, jól döntöttél?

2022. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!