Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hasznàljàk egyàltalàn a...

Hasznàljàk egyàltalàn a németek azokat a mutatószavakat amikre a magyar sulikban tanítanak? Alapok. Reszl lent

Figyelt kérdés

A magyar oktatàsi rendszerben, suliban német alapok az elsö oràkon:

"Az önállóan használt das mutató névmás rámutató szóként (az állítmány névszói részeként) mindhárom nemű és többes számú főnevekre is vonatkozhat:


Das ist Herr Müller.


Wer ist das? - Das ist seine neue Freundin.


Und das sind seine Kinder."



Csak az a bökkenö nekem, hogy én kb 2-3 évet éltem Németo.különböző területein és soha nem hallottam hogy bàrkiről így beszélnének vagy említenének bàrkit.



Esetleg van itt vki aki kint él vagy gyakorlatias nyelvismerete van?



#német oktatàs
2020. szept. 15. 19:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Olynokat tanít az oktató, pl "das sind die Kinder" (nem ugy kellene hogy KinderS?)
2020. szept. 15. 19:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a legegyszerűbb mutató névmás. Persze igényesebben is ki lehet egy kicsit fejezni, de gondolom az alapoktól tanultok. Szerintem nincs ezzel probléma, miért raknál "s" a végére a Kinder-nek ? A die Kinder eleve többesszám az egyesszám az a das Kind.
2020. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tènyleg nem kell s a vègére.


A mutatoszoban nekem az a fura hogy nem ugy lenne az igazi hogy er ist Herr Müller, sie is dseine neue Freundin, sie sind seine Kinder?

2020. szept. 16. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!