Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérlek, fordítsd le magyar...

Kérlek, fordítsd le magyar nyelvre ezt a két mondatot: "Travel makes one modest. You see what a tiny place you occupy in the world." Fordítás magyarra?

Figyelt kérdés
Köszi!

2020. szept. 27. 10:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Egyszerűen egy pontos fordítást szerettem volna, nem olyat, amit a g. fordító kidob. Mint már írtam, annál jobban még én is le tudtam fordítani. Aki azt hiszi, hogy a g. fordító jól fordít, fordítson magának azzal.
2020. szept. 27. 13:38
 12/26 anonim ***** válasza:
48%

Rajtad nem lehet segíteni, kérdező...

Nem azt mondtuk, hogy a Google fordító nagyon fasza, hanem azt mondtuk, hogy arra a fordításra alapozva jól le lehet fordítani a szöveget. Ha ezt képtelen vagy felfogni, ráadásul még arrogáns is vagy, meg rettentő okos, akkor ne várd, hogy bárki is segíteni fog. Ugyanazt a lekezelő hangnemet fogod te is kapni, amit Te nyújtasz.

2020. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Szerencsére vannak olyan emberek, akik itt normálisan segíteni szoktak.

Akar ebben a kategóriában is.

A lekezelő hangnem az az, amikor valaki úgy ír egy angol fordítást kérő kérdéshez, hogy még csak nem is tud angolul, de osztja, hogy mennyi idő volt beírni a programba.

Ez a lekezelő stílus.


Én mindig megköszönöm, ha nekem normális válaszokat adnak és hálás vagyok azokért.


Az okoskodást viszont nem fogom összekeverni a segítőkész reagálással.

Ugyanis az is megesik, hogy egy hozzászóló nem tudja a választ, de reagál, viszont segítőkész és érezni lehet a jó szándékot.


Aki viszont csak osztani akar, úgy, hogy még a kérdést sem érti - na ő a "keresd meg a google-ban" hozzászóló. Soha nem jóindulatú, mindig beszól.


Aki ennyit nem lát, az az ő dolga.

Én látom, + nekem sok kérdésemhez odaszemetelt már. Lehet, hogy a ti kérdéseitekhez nem.

2020. szept. 27. 14:04
 14/26 A kérdező kommentje:

Itt egy példa is, hogy milyen az, amikor valaki segíteni szeretne és láthatod, hogy szépen meg van köszönve:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..


Direkt olyat kerestem, ami pár nappal ezelőtti.

2020. szept. 27. 14:17
 15/26 A kérdező kommentje:

Vagy itt egy másik:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__1..


Látható, hogy normálisan is lehet kommunikálni.

2020. szept. 27. 14:20
 16/26 A kérdező kommentje:
A "keresd meg a google-ben" hozzászólónak viszont ennyit nyomok: 👎👎👎
2020. szept. 27. 14:22
 17/26 A kérdező kommentje:

És ezt is nézd meg:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__10621069-pozsga..


Csupán 4x köszöntem meg.

Szóval kár volt beszólnod.

Nézd csak meg azt, hogy hogyan kommunikálnak egymással normális emberek.

2020. szept. 27. 14:40
 18/26 anonim ***** válasza:
48%
Jó, akkor most olvasd vissza, hogy te miket válaszoltál itt. Szerinted az "normális"?
2020. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a kommunikációs képességemmel.

Vélhetően olyan válaszra számítottam, amely pontos, nem pedig összecsapott. Semmi kivetnivalót nem találok az itt megtalálható reagálásaimban.

2020. szept. 27. 14:53
 20/26 A kérdező kommentje:
Arról pedig, ha valaki több nicket készít magának és úgy tesz, mintha különböző emberek írnának, az ilyenről az a véleményem, hogy elmebetegség.
2020. szept. 27. 14:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!