Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szerkezetű az alábbi...

Milyen szerkezetű az alábbi angol mondat? Miért van ott az a have, ráadásul miért folyamatos alakban, milyen szerkezet ez? She denied having met him.

Figyelt kérdés
2020. okt. 5. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
2020. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jobban megnézed, ez present perfect "She have met him". Azért van a have ing-es alakban, mert a deny ige ezt követeli meg a mondatban.

A mondat jelentése: Tagadta a férfival való találkozást. -- magyarul az ilyen havinges szerkezetet inkább főnévvel fordítjuk.

Pl. Having been living abroad for years made me a better person - A külföldön való élés jobb emberré tett.

Having seen him lightened up my day. - Bearanyozta a napomat, hogy láttam őt.


Having spent 50 dollars on clothes, I didn't have any money left. - Lévén, hogy elköltöttem 50 dollárt ruhákra, nem mardt semmi pénzem.


Having promised him I would stop lying, I had to tell the truth - Mivel megígértem neki, hogy abbahagyom a hazudozást, az igazat kellett mondanom.


Having heard him say "I do" at the altar felt bittersweet - Keserédes volt őt hallani ahogy kimondja az igent az oltárnár.


Havig read multiple books about astrophysics and still know nothing - Elolvasván több könyvet az asztrofizikáról és még mindig nem tudni semmit.


Having promised to quit smoking, I threw out all my cigarettes - Megígérvén, hogy abbahagyom a dohányzást, kidobtam az összes cigimet.


Not having been faitful to his wife costed him his marriage - Nem hűségesnek lenni a feleségéhez a házasságába került.


He got fined for not having fastened his seatbelts - Megbírságolták amiért nem kötötte be a biztonsági övét.


Having never learnt Spanish, I didn't understand a word. - Soha nem tanulván a spanyolt, egy szót sem értettem.


És ez a szerkezet akármelyik igével működik.


Kowing each other since high school makes our friendship a decade long - A gimiből való ismerettségünk egy évtizedessé teszi a barátságunkat.


Being a real procastinator, I rather answer questions on forums instead of studying. - Egy igazi halogató lévén inkább kérdéseket válaszolok meg fórumokon tanulás helyett.


:)

2020. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Uh, első mondatot rögtön hibával indítani... :D Természetesen az "She has met him" lenne.
2020. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha jobban megnézed, ez present perfect "She have met him". Azért van a have ing-es alakban, mert a deny ige ezt követeli meg a mondatban."

Ez hülyeség, a többi nem.

2020. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért? Te hogy magyaráznád el?
2020. okt. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ott van a #1-ben a link, az a magyarázat. Ez egy perfect gerund.
2020. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!