Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért bis zum “Jahre” 1999 és...

Miért bis zum “Jahre” 1999 és miért nem bis zum “ Jahr” 1999?

Figyelt kérdés
Kicsit fura nekem ez egyfelől làtom a logikát másfelől nem. Valaki kisegítene?
2020. okt. 6. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
1nel több többeszam, szval nem ein Jahr ,zwei Jahre....
2020. okt. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
1nel több többesszam ein Jahr , zwei Jahre
2020. okt. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen azt értem, de akkor miért nem ‘bis zu den 1999 Jahren’? Mert a zum az zu dem Jahr-nak kéne hogy legyen nem? Akkor mi az a többesszám ott?

Vagy akkor miért nem ‘bis zum 1999 Jahr’?

2020. okt. 7. 00:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Felcseréltem az évszámot az előző hozzászólásomban bocsi, de a kérdés így is adott.
2020. okt. 7. 00:27
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

A részes eset archaikus verziójában a főnevek -e végződést kaptak pl Ich schickte das Buch dem Manne.


Ez a használat ma már csak bizonyos kifejezésekben él pl zu Hause, im Zuge, am Tage és esetenként hivatalos prózában, költészetben és dalszövegekben.

2020. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5) tökéletes válasz


Azt viszont nem igazán értem, hogy mit jelent a "hivatalos" próza, költészet, vagy dalszöveg? Mikor hivatalosak ezek és mikor nem...?


Ez az archaikus részes eset egyébként a leggyakrabban mesékben olvasható.

2020. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak hivatalos próza. Pl nyilvános beszédek szövege, tudományos szövegek, jogi dokumentumok.
2020. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez tényleg hasznos volt! :) Egyébként tényleg, a zu Hause-nál is megtalálható az az “e” betű, de ez fel se tűnt vagy el se gondolkoztam rajta. Itt is csak azért szerintem, mert a névelő ott volt.
2020. okt. 8. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!