Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem akarok hazudni angol...

Nem akarok hazudni angol szóbelin?

Figyelt kérdés

Van már B2-es nyelvvizsgám, tehát tulajdonképpen nem kéne izgulnom, de mindig is nagy mumusom volt, ha angolul kellett beszélnem. Szóval: Van egy csomó kérdés szóbeliken, mint pl. Ha X helyre elutazhatnál, akkor miket látogatnál, néznél meg ott, vagy mit csinálnál. Most ez csak egy példa, de szinte minden témában akad egy csomó ilyen. Pl. Ennél a témánál maradva: Én alapvetően nem nagyon szeretek utazni, és például X helyet nem ismerem/nincs közöm hozzá/ oda főleg nem szeretnék utazni, és nem tudom mik vannak ott. AZ ideális az lenne, hogy hazudok kicsit (legalábbis az angol tanárom szerint) , kitalálok valamit ami nem igaz de beszéljek róla, nekem viszont ez pluszban elég zavaró, és már attól kellemetlenül érzem magam, hogy nem a saját véleményem mondom. Tudom, hogy itt nem arra kíváncsi a vizsgáztató, de engem kifejezetten irritál ez.

Eleve az angol nyelvet sem szeretem, a nyelvvizsgán is az volt egy hibám, mert amikor kérdezték, hogy miért tanulok angol, azt mondtam azért, mert az anyukám olyan iskolába íratott, ahol ez volt a kötelező idegennyelv. Hát hagy ne mondjam nem sokat vigyorgott utána a vizsgáztató. Aki mellettem vizsgázott persze áradozott, hogy mert jó nyelv, meg neki tetszik stb.

Nem tudom, mit kéne csináljak ilyen esetekben.



2020. okt. 13. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
El kene ezt engedni, igaza van a tanarodnak. Egy vizsganal a nyelvtudasodra kivancsiak, es nem arra, hogy ket mondatban elintezd, hogy nem szeretsz utazni es kesz. Valassz egy helyet, akar orszagon belul is, nezz utana, hogy ott mik vannak, es beszelj errol. Nem is biztos amugy, hogy ezt a tetelt huzod, vagy hogy egyaltalan rakerdeznek, de legyel felkeszult. Es az olyan valaszokat,hogy azert tanulsz mert anyukad azt mondta, keruld, a tanarok nem szeretik. Teljesen mindegy, hogy milyen targynal, kozepsuliban vagy egyetemen, de ezt semmikeppen se emeld ki.
2020. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Lesz még gondod az életben...
2020. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát lesz :D ... De nem ez a legnagyobb bajom, nyilván másban jobb vagyok ami a többi embernek nem megy úgy, és ennyi, szóval nem aggódom.

Ami az elsőt illeti, persze tudom, hogy így van, illetve nem csak az utazásos tételnél van ez a helyzetem, hazudnék is, csak az egész szitu, hogy nem az igazat mondom nagyon fusztrál.

2020. okt. 13. 19:58
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem is praktikus, mert ha a hazugságba belekérdez, akkor megint ki kell találni valamit, és ez a végén már egy lavina.
2020. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 igen, pont ezért is zavar
2020. okt. 13. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Azert ne csinaljunk mar egy vizsgabol ekkora tragediat :D Nem azt kell hazudni, hogy voltal mar az adott helyen, hanem csak elmondod, hogy hova mennel, mit neznel meg, mittudomen, stb. Es mibe tudna meg belekerdezni, ami akkora “lavinat” inditana el? Hiszen nem hazudtad azt, hogy jartal mar ott, nem is kell. Fel kell keszulni a temakbol, ha valamit nem csinaltal meg eletedben, attol meg tudsz beszelni rola, annyi, hogy hozzateszed, hogy olvastad, valakitol hallottal az adott dologrol, ez meg ez erdekel benne, a jovoben ki szeretned probalni. Ez a metodus rahuzhato gyakorlatilag az osszes temara, mi olyan nehez ebben?
2020. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Értem én, de ha a sok közül pl. olyan városról kell beszélnem, amiről nem sokat tudok? Hiába néztám át mondjuk egy csomó várost, nagy az esély rá hogy nem arra kérdeznek, és ez még csak ez az egy téma.
2020. okt. 13. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem földrajz vizsga, a lényeg hogy helyesen és választékosan beszélj, nem az, hogy hitelesen.
2020. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgáztatót kicsit sem érdekli a te magánéleted hidd el, mivel napi szinten több szóbeli feleletet is végighallgat. Nem fog emlékezni arra, amit mondasz, éppen ezért arra kellene koncentrálnod, hogy folyamatosan beszélj arról ami eszedbe jut.
2020. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 chtt ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Furcsa fogalmaid vannak a hazugságról, de ha ennyire zavar, kezdd az igazsággal. Kb.

’Ritkán mozdulok ki otthonról, mert nem vonz az utazás.’ (adj valami mást, hogy miért nem.)

’Szívesebben töltöm az időm a sufniban barkácsolva/a tévé előtt izgalmas akciófilmeket nézve/a kényelmes fotelben állatokról szóló könyveket olvasva…’ (olyasmit mondj, amiről tudsz beszélni, ha belekérdeznek)

’De a téma kapcsán elgondolkodtam, ha valóban utazhatnék, hová mennék szívesen, és…’

És miért kellene sok városról beszélned? Miért kérdeznének bele olyanba, ahová nem mennél?

Mondhatod, hogy mivel angolt tanulsz, szívesen mennél olyan helyre, ahol gyakorolhatod a nyelvet, a tankönyvek tele vannak Londonról/New Yorkról szóló olvasmányokkal, megnéznéd őket élőben, stb. S ha mégis belekérdeznek, hogy de mi van Párizzsal, még mindig mondhatod, hogy köszönöd szépen, de jobban érdekel Anglia/USA/akármi… (amiből felkészültél)

Ahogy az egyes s mások is írták, a nyelvtudásod érdekli őket, s nem az, hogy te magasan teszel-e az angolra vagy sem.

Good luck!

:)

2020. okt. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!