Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azt hogy mondom angolul, hogy...

Azt hogy mondom angolul, hogy pl. Történelemből fogok érettségizni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy simán érettségizni az graduate, de ha konkrétan meg szeretném mondani, hogy miből, azt hogyan mondhatnám?

2020. okt. 21. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem in
2020. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen "in" a tantárgy előtt, DE:

Magyarul az érettségi kimondottan csak a középiskola elvégzésére utal, angolul nincs megfelelője.

A "graduate" szót inkább általánosan használják, ami egy adott szak/iskola elvégzését jelenti leginkább főiskolán/egyetemen, de utánateszik, hogy honnan vagy miből.

"I graduated from high school." Leérettségiztem. (Szó szerint: Elvégeztem a középiskolát.)

"I am a history graduate." Történelem szakot végeztem. (itt főnév, nem ige, és egyértelműen felsőoktatásra utal)


Ami jobban ideillik, az a "final exam".

"I will have a final exam in history."

Valószínűleg nem árt hozzátenni a kontextust, attól függően, hogy kinek mondod.

"I am graduating from high school at the end of this school year and I will have a final exam in history." Vagy valami hasonló.

2020. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A final exam-et kell használni
2020. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
I will sit my HSC (Higher School Certificate) exam in History.
2020. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!